Pisarski duet pokaże jak tworzyć popularnie lecz niebanalnie

Czytaj dalej
Fot. Laura Trawińska
Joanna Maciejewska

Pisarski duet pokaże jak tworzyć popularnie lecz niebanalnie

Joanna Maciejewska

- Toruń na pewno nie jest tylko miastem piernika i Kopernika, ale jest też świetnym materiałem dla twórców - mówi Karina Bonowicz, pisarka.

Jak pisać żeby być czytanym i publikowanym? I co daje pisanie we współczesnym świecie? Czy Toruń jest miastem przyjaznym i inspirującym dla pisarzy? Tego wszystkiego można dowiedzieć się już dziś o godz. 18 w Cafe pARTer (CSW) podczas spotkania z cyklu „Toruń myśli”.

Chwycimy za pióra

Gośćmi spotkania będą dwie pisarki związane emocjonalnie i zawodowo z Toruniem.

Karina Obara jest dziennikarką Gazety Pomorskiej, a Karina Bonowicz jest autorką przewodnika online „Co ma piernik do Torunia, czyli subiektywny przewodnik po mieście (nie tylko) Kopernika dla (nie tylko) nowojorczyka”.

Podczas spotkania, oprócz rozmowy, przewidziano również część praktyczną, przydatną szczególnie tym, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z pisaniem. Toruńskie autorki podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i umiejętnościami, m.in. na temat tego jak napisać artykuł, opowiadanie czy powieść.

Czarna komedia i thriller

Karina Bonowicz wydała niedawno powieść „I tu jest Bies pogrzebany”, która zyskuje coraz większe zainteresowanie na polskim rynku książki popularnej.

Karina Obara, autorka thrillera psychologicznego „Gracze”, wyda wkrótce nowy zbiór opowiadań pod roboczym tytułem „Granice”. Każde z opowiadań, które powstały na przestrzeni sześciu lat, ukazuje doświadczenie, po przeżyciu którego nic już nie jest takie samo.

Projekt „Toruń Myśli”, to cykl spotkań, których celem jest wspieranie kreatywnych pomysłów mieszkańców naszego miasta. Organizatorem jest Instytut Promocji Nauki i Edukacji.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.