PiS we Włocławku odwróciło się od prezydenta z PO

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński

PiS we Włocławku odwróciło się od prezydenta z PO

Prawo i Sprawiedliwość przeszło do opozycji w radzie miasta Włocławka.

Prawo i Sprawiedliwość we Włocławku zerwało umowę o współpracy z prezydentem Markiem Wojtkowskim (PO). Dlaczego? - Na dwadzieścia trzy punkty zapisane w umowie o współpracy, prezydent zrealizował zaledwie pięć - mówi poseł PiS Joanna Borowiak, była radna we włocławskim samorządzie. - I to wcale nie najważniejszych. A niedługo będzie półmetek kadencji. Gdyby było zrealizowanych chociaż dziesięć, moglibyśmy uznać, że sprawy idą w dobrym kierunku. Ale nie idą.

PiS: - Nie będziemy totalną opozycją

Co oznacza zerwanie umowy? - Nie będziemy totalną opozycją - mówi Jarosław Chmielewski, przewodniczący Rady Miasta we Włocławku i szef lokalnych struktur PiS.

Dobre projekty będziemy wspierać. Ale na takie zarządzanie miastem, jakie obserwujemy w wykonaniu prezydenta Marka Wojtkowskiego, naszej zgody nie ma. Bo prezydent co innego obiecywał, a co innego robi.

I dodaje: - W sprawie budownictwa mieszkaniowego przez dwa lata nic nie ruszyło, za to prezydent buduje fontannę za milion dwieście tysięcy zł.

Prezydent Marek Wojtkowski (PO) przyznał, że został zaskoczony przez PiS. - Ta współpraca nie była łatwa - podkreślił. - Ale za nami było dopiero półtora roku, przed nami dwa i pół.

Robimy swoje, realizujemy program, który zaproponowałem i który w dużej mierze był zbieżny z polityką PiS.

Jak zmieni się polityka kadrowa w magistracie po zerwaniu umowy? - Skoro PiS powiedziało A, to liczę, że powie także B i C - mówi prezydent Wojtkowski.

SLD: - Na razie nie ma mowy o koalicji z PO

Czy tę sytuację wykorzysta klub SLD w radzie miasta i zawrze koalicję z PO? - Na razie nie ma mowy o koalicji z PO - mówi Krzysztof Kukucki, przewodniczący klubu SLD w radzie miasta. I dodaje: - Od początku kadencji ciężko pracujemy, będziemy szukać większości dla naszych pomysłów.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.