PiS we Włocławku odwróciło się od prezydenta z PO

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński

PiS we Włocławku odwróciło się od prezydenta z PO

Prawo i Sprawiedliwość przeszło do opozycji w radzie miasta Włocławka.

Prawo i Sprawiedliwość we Włocławku zerwało umowę o współpracy z prezydentem Markiem Wojtkowskim (PO). Dlaczego? - Na dwadzieścia trzy punkty zapisane w umowie o współpracy, prezydent zrealizował zaledwie pięć - mówi poseł PiS Joanna Borowiak, była radna we włocławskim samorządzie. - I to wcale nie najważniejszych. A niedługo będzie półmetek kadencji. Gdyby było zrealizowanych chociaż dziesięć, moglibyśmy uznać, że sprawy idą w dobrym kierunku. Ale nie idą.

PiS: - Nie będziemy totalną opozycją

Co oznacza zerwanie umowy? - Nie będziemy totalną opozycją - mówi Jarosław Chmielewski, przewodniczący Rady Miasta we Włocławku i szef lokalnych struktur PiS.

Dobre projekty będziemy wspierać. Ale na takie zarządzanie miastem, jakie obserwujemy w wykonaniu prezydenta Marka Wojtkowskiego, naszej zgody nie ma. Bo prezydent co innego obiecywał, a co innego robi.

I dodaje: - W sprawie budownictwa mieszkaniowego przez dwa lata nic nie ruszyło, za to prezydent buduje fontannę za milion dwieście tysięcy zł.

Prezydent Marek Wojtkowski (PO) przyznał, że został zaskoczony przez PiS. - Ta współpraca nie była łatwa - podkreślił. - Ale za nami było dopiero półtora roku, przed nami dwa i pół.

Robimy swoje, realizujemy program, który zaproponowałem i który w dużej mierze był zbieżny z polityką PiS.

Jak zmieni się polityka kadrowa w magistracie po zerwaniu umowy? - Skoro PiS powiedziało A, to liczę, że powie także B i C - mówi prezydent Wojtkowski.

SLD: - Na razie nie ma mowy o koalicji z PO

Czy tę sytuację wykorzysta klub SLD w radzie miasta i zawrze koalicję z PO? - Na razie nie ma mowy o koalicji z PO - mówi Krzysztof Kukucki, przewodniczący klubu SLD w radzie miasta. I dodaje: - Od początku kadencji ciężko pracujemy, będziemy szukać większości dla naszych pomysłów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.