Piotrowski chce wygrać na koniec [wideo]

Czytaj dalej
Fot. wanad
Marcin Gołembiewski

Piotrowski chce wygrać na koniec [wideo]

Marcin Gołembiewski

Ariel Piotrowski z Włocławka kończy sezon w kartingowej seria ROK Cup Poland 2016. Chce utrzymać czwartą lokatę w klasyfikacji.

W weekend na torze w Starym Kisielinie pod Zieloną Górą rozegrane zostaną dwie ostatnie rundy kartingowej serii ROK Cup Poland 2016.

- Priorytetem dla mnie jest utrzymanie czwartej pozycji. Niestety na wyższe miejsce w tym roku już w zasadzie nie mam szans - powiedział Ariel Piotrowski. - Punktowa do podium jest już w zasadzie zbyt duża. Na szczęście moją przewaga nad rywalami z kolejnych miejsc też jest spora. To dopiero mój drugi sezon w kartingu, stąd trudno byłoby w tym roku liczyć na więcej. Z tego czwartego miejsca mogę być naprawdę zadowolony.

Ariel Piotrowski chce na koniec sezonu pokusić się o małą niespodziankę.

- W tym roku stawałem już na podium poszczególnych rund, ale były to miejsca drugie i trzecie - dodał 30-latek z Włocławka. - Tor pod Zieloną Górą, na którym zakończymy sezon, jest jednym z moich ulubionych, bardzo mi odpowiada. To tutaj odnosiłem większość moich dotychczasowych sukcesów w kartingu. Będę starał się powalczyć o zwycięstwo. Rywale są jednak mocni i ambitni. Na pewno należy spodziewać się zaciętej walki.

Startem w Starym Kisielinie Piotrowski zakończy sezon krajowych startów. Niewykluczone jednak, że w tym roku stanie jeszcze do rywalizacji na torze. Okazją ku temu jest kolejna edycja Światowego Finału ROK, która w październiku odbędzie się we Włoszech.

Czy Ariel wystąpi w Lonato w dużej mierze zależeć będzie od wyników najbliższych zawodów pod Zieloną Górą.


Wideo: Międzynarodowe Kartingowe Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy - wyścig

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.