Pilnie trenują, dobrze się bawią

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Pilnie trenują, dobrze się bawią

Jolanta Młodecka

Można dziecko zapisać na lekcje muzyki, tańca albo zajęcia plastyczne. Można także do szkółki piłkarskiej. Tę szansę daje MGKS Lech Dobre.

Zarząd Klubu Sportowego Lech Dobre ogłasza nabór dzieci z klas 1-4 szkoły podstawowej do szkółki piłkarskiej. Klub zapewnia kadrę trenerską, udział w turniejach, organizację obozów piłkarskich, treningi na boisku i w hali... tak brzmiał pierwszy komunikat, zamieszczony na stronie internetowej gminy Dobre.

Inicjatywa ta spotkała się z dużym odzewem młodych ludzi, a dokładniej ich rodziców, bo to oni ostatecznie decydowali, czy ich pociecha będzie kopać piłkę w tej szkółce.

Do szkółki piłkarskiej zapisało się 45 przyszłych gwiazd futbolu, wśród nich kilka dziewczyn. - Ten pomysł przyszedł mi do głowy, gdy zostałem prezesem naszego klubu Lech Dobre - mówi Jarosław Kaczorowski. - Myślałem, jak rozwijać nasz klub, jaka będzie jego przyszłość, i o tym, że trzeba budować nowe kadry. Zachęcać młodych do sportu, piłki nożnej, dać im szansę wyżycia się.

Zaproszenie do szkółki skierowane było do uczniów klas od pierwszej do czwartej, ale nawet maluchy z przedszkola chcą się w niej uczyć. Pod okiem Roberta Kaplińskiego trenują dwa razy w tygodniu. Na razie w szkolnej sali sportowej, jak pogoda pozwoli, to na orliku.

Co proponują opiekunowie? Wykwalifikowaną kadrę trenerską, najlepsze metody szkoleniowe, udział w rozgrywkach i turniejach, obozy piłkarskie, indywidualne podejście do każdego dziecka. Szkoła jest oczywiście bezpłatna. Więcej o niej i zapisach - tel. 502 380 631.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.