Piłkarze z regionu rozpoczęli sparingi

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudizński
Marcin Gołembiewski

Piłkarze z regionu rozpoczęli sparingi

Marcin Gołembiewski

Pierwszy sparing rozegrały zespoły z naszego regionu. Wewnętrzna gierka Włocłavii. Sadownik i Łokietek zaczynają w tym tygodniu.

W Toruniu czwartoligowe Orlęta Aleksandrów Kujawski pokonały Piasta Bądkowo, lidera A klasy.

Dla Piasta były to dopiero pierwsze zajęcia z piłkami. Orlęta trenują już od 12 stycznia. Tydzień nie udało się im rozegrać meczu z Elaną (torunianie zrezygnowali ze sparingu) Teraz mecz kontrolny doszedł już do skutku. Aleksandrowianie, którzy wystawili dwa składy, mieli wyraźną przewagę. Zespół z Bądkowa bramkę strzelił w 81 min. przy prowadzeniu Orląt już 7:0.

W zespole Orląt testowanych było trzech piłkarzy (Nowicki, Włodarczyk i Kostiuk), ale dopiero po kolejnych grach kontrolnych zapadną decyzje odnośnie transferów.

W najbliższą sobotę, także w Toruniu, Orlęta zagrają z Włókniarzem, a Piast we Włocławku zmierzy się z Liderem (g. 12). Jeżeli oczywiście pogoda pozwoli i boiska OSiR będą nadawały się do gry.

Włocłavia w związku z kłopotami z treningami w sobotę rozegrała wewnętrzną gierkę na stadionie przy Chopina w której wzięli udział seniorzy i juniorzy. W sobotę Włocłavia zmierzy się z LKS Ślesin. Warto dodać, że odwołano ze względów bezpieczeństwa ciekawie zapowiadający się mecz kontrolny włocławian z trzecioligowym ŁKS Łódź, który miał odbyć 13 lutego.

Rywalami Włocłavii w sparingach będą ponadto:

W czwartek przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie Sadownik. Pierwsze zajęcia odbędą się w hali w Lubaniu (g. 18.30). - W ten dzień zostaną przeprowadzone testy wydolnoś-ciowe i szybkościowe. Być może na treningu pojawią się nowe twarze - powiedział Rafał Langowski, jeden ze szkoleniowców drużyny. - W okresie przygotowawczym trenować będziemy trzy razy w tygodniu na własnych obiektach oraz okazyjnie mamy zamiar korzystać z hali w pobliskim Lubaniu lub Ciechocinku.

Na pewno dojdzie do roszad w składzie. Z zespołu odeszli już Michał Kugler (koniec wypożyczenia z Noteci Inowrocław) i bramkarz Ireneusz Szylbert. W sparingu w zespole Orląt wystąpił Olexandr Kostiuk. Krzysztof Garczewski testowany jest w trzecioligowym Bałtyku Gdynia. Ostatnio zdobył nawet gola w wygranym (1:0) sparingu z drugoligowym Gryfem Wejherowo.

Dziś na pierwszych zajęciach spotkają się piłkarze Łokieteka.

Orlęta - Piast 8:1 (2:0)

Bramki: Radosław Czułkowski 2, Adam Młodzieniak 2, Michał Witkowski, Tomasz Jakubiec, Łukasz Cięgotura, Łukasz Witucki - Konrad Katolik (karny).
ORLĘTA: I połowa: Migalski - Mateusz Żywica, Śmieszny, Żbikowski, Zyga, Brzeziński, Rutecki, Orliński, Cięgotura, Włodarczyk, Witucki. II połowa: Kościelecki - Jakubiec, Kostiuk, Kupiec, Kaź-mierczak, Żywica Mariusz, Młodzieniak, Czułkowski, Nowicki, Sokół, Witkowski.
PIAST: Wypyszewski - Szymański, Tobjasz, Woźniak, Ł. Żywica, D. Pogodziński, A. Pogodziński, Chlewicki, Kramarski, Nowak, Katolik. Na zmiany weszli: B. Krzyżanowski, A. Krzyzanowski, Ćwi-kliński, Lewandowski, Heliński.

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.