Piłkarskie refleksje na półmetku sezonu

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Karolina Rokitnicka

Piłkarskie refleksje na półmetku sezonu

Karolina Rokitnicka

Sekcja piłkarska LKS Promień Kowalewo podsumowała minioną rundę. W tym tygodniu rozmawiano o przyszłości juniorów, którzy trenują z Piotrem Kurkowskim oraz trampkarzy z trenerem Dariuszem Rozwadowskim.

- Promień postawił na szkolenie młodzieży i już widać pierwsze efekty. Wszystkie młodzieżowe drużyny spisują się bardzo dobrze. Trampkarze przewodzą toruńskiej okręgówce. Wygrali 7 meczów, 2 zremisowali i ani razu nie schodzili z boiska pokonani. Nieźle radzili sobie także juniorzy starsi. Ostatecznie rundę jesienną zakończyli na 5 miejscu - informuje Dariusz Rozwadowski.

Nie jest tajemnicą, że klub zmierza w przyszłości zbudować silną drużynę seniorów złożoną głównie z wychowanków, w zdecydowanej większości z mieszkańców gminy. Zawodnicy drużyn młodzieżowych zadeklarowali chęć zasilenia drużyny seniorskiej.

- Samorząd stworzył warunki do grania. Zapewniamy trenerów, a infrastruktury sportowej może nam pozazdrościć wiele drużyn - mówi burmistrz Andrzej Grabowski.

Seniorzy zakończyli rundę jesienną na przedostatniej pozycji mając na koncie jeden wygrany mecz i dwa remisy. Na spotkanie z ekipą Naprzód Jabłonowo zabrakło składu. Złożono wniosek do Związku Piłki Nożnej o przesunięcie meczu na rundę wiosenną. Jednak nie rozpatrzono go pozytywnie.

- Zawodnicy Promienia to amatorzy. Zarząd nie ma możliwości zmuszenia ich do grania i finansowego wyegzekwowania kar za absencję na treningach czy meczach - informuje burmistrz Grabowski.

Zawodnicy widzą potrzebę wzmocnienia drużyny przynajmniej trzema dobrymi piłkarzami z zewnątrz. Treningi mają być wznowione 10 stycznia.

- Do tego czasu trwać będzie uzupełnianie składu. Będą rozmowy z byłymi zawodnikami i zawodnikami z zewnątrz. Chętni mogą się zgłaszać do trenera Marka Rożnowskiego - informuje asystentka burmistrza Karolina Kowalska.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.