Piłkarkom KKP Bydgoszcz zima niestraszna [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Tomasz Malinowski

Piłkarkom KKP Bydgoszcz zima niestraszna [zdjęcia]

Tomasz Malinowski

Bez czterech zawodniczek z szerokiej kadry KKP wznowił w poniedziałek treningi. Do połowy marca jest czas, aby przygotować się solidnie do sezonu.

Trener Adam Góral zarządził zbiórkę swoich podopiecznych na godz. 19. Po krótkiej odprawie zawodniczki, nie zważając na niską temperaturę, wybiegły na boisko przy ul. Słowiańskiej. Wcześniej sztuczną płytę udało się odśnieżyć.

Będą nowe twarze

Na pierwszym, po przerwie świąteczno-noworocznej, treningu zabrakło czterech czołowych zawodniczek. Z Klaudią Wawer klub się porozumiał i rozwiązał ważny do 30 czerwca br. kontrakt. Kornelia Okoniewska rehabilituje się po kontuzji kolana. Z kolei Anna Lewandowska i Monika Kaźmierczak w tym czasie prowadziły zajęcia z najmłodszymi adeptkami Kobiecej Akademii Piłkarskiej Golden Goal.

Kadra zespołu liczy więc obecnie 18 piłkarek, ale Szymon Kowalik, wiceprezes KKP ds. sportowych nie wyklucza, że w klubie pojawią się jeszcze nowe twarze.

Budżet dopięty

Bydgoskie piłkarki trenować będą na boisku przy ul. Słowiańskiej 4 -5 razy w tygodniu (w razie niepogody w hali), a ciężkie treningi przeplatać spotkaniami sparingowymi. Wśród rywali są dwie ekipy z ekstraligi - Sztorm Gdańsk i Olimpia Szczecin, trzecioligowe zespoły - Startu Pruszcz i WAP Włocławek; na liście potencjalnych sparingpartnerów figurują też: Legia Chełmża, Noteć Inowrocław i Kotwica Kórnik. W dniach 27 lutego - 5 marca kadra pierwszego zespoły wyjedzie do Wągrowca na tygodniowe zgrupowanie. Wcześniej jednak (22 bm) zespół weźmie udział w dorocznym turnieju halowym „Koronowo Cup”.

Dobra wiadomość jest taka, że zarząd klubu do końca czerwca br. ma zbilansowany budżet. Oczekuje obecnie na miejską dotację, która pozwoli prodzić szkolenie w grupach młodzieżowych. Włodarze KKP liczą, że ta wzrośnie około 10 proc. bowiem doszły trzy nowe drużyny w klasach: Orlik, Młodzik i Pomorska Liga Młodzieżowa.

Rozpoczęcie rundy wiosennej PZPN zaplanował w terminie 25/26 marca.

Tomasz Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.