Pieszy i rowerzysta - puch marny w starciu z karoserią samochodu

Czytaj dalej
Fot. Piotr krzyżanowski
Marek Weckwerth

Pieszy i rowerzysta - puch marny w starciu z karoserią samochodu

Marek Weckwerth

Strach wchodzić na pasy... Aż 425 wykroczeń kierowców wobec pieszych odnotowali policjanci tylko podczas jednodniowej akcji na kujawsko-pomorskich drogach.

Do tego trzeba dodać 8 wykroczeń wobec rowerzystów, których o tej porze roku jest - co oczywiste - znacznie mniej niż pieszych.

W czwartkowej akcji pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - NURD” wzięło udział 313 funkcjonariuszy.

- Podczas akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, bo to oni właśnie mają najmniejsze szanse w konfrontacji z pojazdem mechanicznym - wyjaśnia sierż. sztab. Agnieszka Bubień z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Do tego trzeba dodać 8  wykroczeń wobec rowerzystów, których o tej porze roku jest  - co oczywiste - znacznie mniej niż pieszych. Czytaj więcej w pełnej wersji materiału.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marek Weckwerth

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Całkowicie się zgadzam, ale jak zwykle prawda lezy gdzieś po środku. Kierowcy nie uważają i nie zachowują ostrożności, ale i piesi / rowerzyści też nie są bez winy. Ja akurat nie miałem (poza jedną) żadnej niebezpiecznej sytuacji, ale oglądając nagrania z kamer samochodowych, to aż się włos na głowie jeży - kierowcy : wyprzedzanie na przejściach, nieustępowanie pierwszeństwa, a z drugiej strony - piesi / rowerzyści : jazda bez jakiegokolwiek ładu i składu, przechodzenie nie po przejściu, wchodzenie bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, smartfon ważniejszy od zdrowia i życia. Przykłady można mnożyć w nieskończoność. W tym wszystkim jest tylko jedno ale : pieszy / rowerzysta nie jest w żaden sposób chroniony i w kontakcie z samochodem ZAWSZE walczy o zdrowie, a nawet, w najgorszym przypadku i o życie. A samochód co najwyżej będzie miał zbitą szybę, stłuczony reflektor, czy wgniecenia - kierowcy jednak NIGDY nic się nie stanie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.