Pieski małe i duże. Do towarzystwa i na pokaz

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichler

Pieski małe i duże. Do towarzystwa i na pokaz

Maria Eichler

Mimo że wielu z nas kocha zwierzęta, to tylko niektórzy decydują się na to, żeby mieć je w domu. Na ogół mamy tam psy i koty. Te pierwsze także w wersji do towarzystwa i ozdobne, a nie tylko szczerzące kły na każdego intruza forsującego drzwi...

150 piesków

W chojnickim oddziale Związku Kynologicznego wpadli na pomysł, żeby psiaki - właśnie takie - pokazać na wystawie mikołajkowej w hali Centrum Parku.

To pierwsza taka ekspozycja, ale już zapowiada się sukces, bo piesków ma być 150 z 25 ras. Można się na nią wybrać rodzinnie 6 grudnia od godz. 10 i przez pięć godzin, do czasu zamknięcia wystawy, kontemplować psie piękności.

- Hala Centrum Parku w Chojnicach to dobre miejsce na taką wystawę - podkreśla Zbigniew Łomiński ze Związku Kynologicznego. - Dostosowane do specyfiki tych psów. Oczywiście będzie też mikołajkowa oprawa i częstowanie cukierkami.

Dzieciaki wchodzą za darmo, a dorośli za bilet zapłacą jedynie 5 zł. Organizatorzy zakładają, że wystawa będzie urządzana cyklicznie, ale pewnie zależy to też od tego, jak powiedzie się inauguracyjna.

Będzie można podpatrzeć, jak wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, a psiaki i ich właściciele będą paradować w odświętnych wdziankach.

I co ciekawe, to będzie nie tylko polska reprezentacja, ale psiaki przyjadą z Tajlandii, Rosji i innych krajów.

Mały, ale prężny

Jak podkreśla Łomiński, chojnicki oddział jest maleńki, ale jeśli chodzi o działalność, daje się zauważyć. Z powodzeniem organizuje znane w kraju i za granicą wyścigi chartów w Swornegaciach i wystawę kaszubską psów rasowych w Chojnicach. To największe imprezy w Polsce, które skupiają miłośników psów i hodowców.

W Chojnicach wiszą już plakaty zapowiadające to wydarzenie i pewnie w niedzielę 6 grudnia w hali Centrum Parku będą tłumy.

Maria Eichler

Lubię pisać o sprawach społecznych, polityce i kulturze. Zajmuję się tym na łamach mutacji chojnickiej "Gazety Pomorskiej"

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.