Piesi chcą chodzić gładkimi i równymi traktami

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Ernestowicz
Łukasz Ernestowiczlukasz.ernestowicz@pomorska.pl

Piesi chcą chodzić gładkimi i równymi traktami

Łukasz Ernestowiczlukasz.ernestowicz@pomorska.pl

- Niektóre chodniki w mieście przypominają pola minowe - denerwują się Czytelnicy. Zarząd Dróg Miejskich przymierza się do ich modernizacji.

Właśnie ogłoszono przetarg na remonty cząstkowe chodników na terenie miasta. Prace będą wykonywane przez niemal cały rok do 30 listopada.

- To dobrze. Niektóre chodniki wymagają pilnych, niezwłocznych napraw. Na przykład trakt dla pieszych przy ul. Sienkiewicza. Na odcinku od ul. Skłodowskiej do Mickiewicza są co najmniej trzy niewypoziomowane studzienki, przez które przewracają się piesi. To istne pułapki dla spacerujących! - mówi pan Ryszard, który często pieszo porusza się po mieście. - Czy uda się to naprawić?

To nie jedyny uciążliwy trakt w mieście. W kiepskim stanie jest też chodnik przy ul. Moniuszki. Korzenie rosnących tam drzew „wysadziły” kostki i są one tam bardzo nierówne. Również na osiedlu Rządz chodniki, którymi administruje Zarząd Dróg Miejskich, wyraźnie kontrastują z tymi, o które dbają wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie.

Urzędnicy zapewniają, że najgorsze trakty zostaną naprawione. Właśnie wytypowali listę traktów do najpilniejszych remontów.

- Planujemy remont traktów przy ulicach Jana III Sobieskiego 38-40, Hubala 2, Mickiewicza 36, Władysława IV jak również budowę chodnika przy ul. Droga Graniczna, dalszy odcinek ul. Miłoleśnej i ul. Północnej - informuje Ramona Ficerman z Zarządu Dróg Miejskich. - Wszystkie remonty uzależnione są od wyniku postępowania przetargowego.

Chodnik przy ul. Sienkiewicza również będzie wyrównany. - Jego stan techniczny jest nam znany. Nierówności w nawierzchni traktu spowodowane są prowadzonymi pracami związanymi z budową sieci gazowej. Wykonawca prac wraz z przedstawicielami ZDM-u przeprowadził wizję lokalną wraz z odbiorem robót. Prace zostały odebrane z uwagami, które, wykonawca ma obowiązek usunąć do 15 maja. Gdzie jeszcze potrzebny jest pilny remont chodnika? Czekamy na zgłoszenia pod nr tel. 56/45-11-925.

Łukasz Ernestowiczlukasz.ernestowicz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.