Pięściarze ostro trenują

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Gdesz
Jan Szczutkowski

Pięściarze ostro trenują

Jan Szczutkowski

Najlepsi polscy zawodnicy rozpoczęli 2 stycznia kolejny etap przygotowań do tegorocznego sezonu. Wśród nich jest bydgoski rodzynek.

Mowa oczywiście o Dawidzie Jagodzińskim, rodowitym inowrocławianinie, boksującym w Astorii i Bydgoszcz i w Rafako Hussars Poland.

22 grudnia, po ponad dwóch tygodniach, podopieczni Zbigniewa Raubo, Jerzego Baranieckiego i Siergieja Korczynskiego (Ukrainiec niedawno dołączył do naszego składu szkoleniowego) powrócili ze zgrupowania w Irlandii. Wyjazd na „Zieloną Wyspę“ był możliwy dzięki pieniądzom pozyskanym z ministerstwa sportu. Treningi obejmowały liczne 5-rundowe sparringi. Pierwsze trzy starcia były przeznaczone na realizację założeń taktyczno-technicznych, a dwa ostatnie - na walkę „na całego“.

Przerwa świąteczna jednak nie trwała długo. już 2 stycznia kadrowicze rozpoczęli kolejny etap przygotowań. Tym razem na warszawskim Torwarze. W tym miesiącu zespół Rafako Hussars Poland rozegra dwa mecze o mistrzostwo ligi WSB (World Series of Boxing) - z ekipami z Wenezueli (22 stycznia w Pruszkowie) i Rosji (29.01 w Szczecinie). Pewny udział w tych zawodach ma Dawid Jagodziński. Zawodnik bydgoskiego klubu wejdzie do ringu jako pierwszy z naszych reprezentantów. Walczy bowiem w wadze papierowej (w limicie do 49 kg).

Jan Szczutkowski

Jan Szczutkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.