Pięściarze ostro trenują

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Gdesz
Jan Szczutkowski

Pięściarze ostro trenują

Jan Szczutkowski

Najlepsi polscy zawodnicy rozpoczęli 2 stycznia kolejny etap przygotowań do tegorocznego sezonu. Wśród nich jest bydgoski rodzynek.

Mowa oczywiście o Dawidzie Jagodzińskim, rodowitym inowrocławianinie, boksującym w Astorii i Bydgoszcz i w Rafako Hussars Poland.

22 grudnia, po ponad dwóch tygodniach, podopieczni Zbigniewa Raubo, Jerzego Baranieckiego i Siergieja Korczynskiego (Ukrainiec niedawno dołączył do naszego składu szkoleniowego) powrócili ze zgrupowania w Irlandii. Wyjazd na „Zieloną Wyspę“ był możliwy dzięki pieniądzom pozyskanym z ministerstwa sportu. Treningi obejmowały liczne 5-rundowe sparringi. Pierwsze trzy starcia były przeznaczone na realizację założeń taktyczno-technicznych, a dwa ostatnie - na walkę „na całego“.

Przerwa świąteczna jednak nie trwała długo. już 2 stycznia kadrowicze rozpoczęli kolejny etap przygotowań. Tym razem na warszawskim Torwarze. W tym miesiącu zespół Rafako Hussars Poland rozegra dwa mecze o mistrzostwo ligi WSB (World Series of Boxing) - z ekipami z Wenezueli (22 stycznia w Pruszkowie) i Rosji (29.01 w Szczecinie). Pewny udział w tych zawodach ma Dawid Jagodziński. Zawodnik bydgoskiego klubu wejdzie do ringu jako pierwszy z naszych reprezentantów. Walczy bowiem w wadze papierowej (w limicie do 49 kg).

Jan Szczutkowski

Jan Szczutkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.