Pies spowodował kolizję, ale wrócił i czuwał w karetce przy rannej

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Jakubczak
Agnieszka Nawrocka

Pies spowodował kolizję, ale wrócił i czuwał w karetce przy rannej

Agnieszka Nawrocka

Wzruszająca historia zdarzyła się w Sucharzewie. Pies spowodował kolizję, ale wrócił i czuwał w karetce przy rannej kobiecie.

21-letnia kobieta, prowadząca seicento, zjechała z jezdni na pobocze, jej auto przewróciło się na bok. Sprawcą wypadku był kundelek, który wbiegł na drogę, a kierująca fiatem nie chciała go potrącić. Kiedy ratownicy opatrywali kobietę, do karetki przybiegł pies. Jak mówią policjanci, cały czas czuwał przy niej, kładł głowę obok jej stóp.

- Zwierzę w wyjątkowy sposób podziękowało za ocalenie - mówią mundurowi. Kundelek wzruszył swoim zachowaniem świadków kolizji. Okazało się, że psiak nie jest bezdomny. Wrócił do swojego domu cały i zdrowy. Jego właściciele niestety muszą jednak teraz zapłacić 100 zł mandatu, nałożonego przez policję za niedopilnowanie czworonoga.

Agnieszka Nawrocka

Pracuję w inowrocławskiej redakcji Gazety Pomorskiej, jednak najczęściej można mnie spotkać w Mogilnie, Strzelnie lub innych miejscowościach powiatu mogileńskiego. Zajmuję się sprawami dotyczącymi właśnie tego powiatu oraz gminy Trzemeszno.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.