Joanna Pluta

Pierwszy taki żłobek w Bydgoszczy - z kompleksową rehabilitacją

- Utworzenie kolejnego już żłobka  to wynik ogromnego zapotrzebowania na specjalistyczne świadczenia rehabilitacyjne dla dzieci we wczesnej fazie rozwoju Fot. Marcin Żurański/WSG - Utworzenie kolejnego już żłobka to wynik ogromnego zapotrzebowania na specjalistyczne świadczenia rehabilitacyjne dla dzieci we wczesnej fazie rozwoju - słyszymy na WSG.
Joanna Pluta

Dokładnie 1 kwietnia Wyższa Szkoła Gospodarki uruchomi u siebie żłobek terapeutyczno-rehabilitacyjny. Opieką będą objęte nie tylko maluchy. Również ich rodzice i opiekunowie mogą liczyć na wsparcie.

- Wpadliśmy na pomysł uruchomienia żłobka z kompleksową opieką rehabilitacyjną i terapeutyczną, myśląc o rodzicach - mówi Adrianna Szuflicka, dyrektor Akademickiego Centrum Medycznego WSG. - Gdy rodzi im się niepełnosprawne dziecko, skupiają się na nim i podejmują trud rehabilitacji. Z czasem jednak chcą wrócić do zawodowej aktywności, a dziecko powierzyć opiekunom, ale jednocześnie mieć pewność, że ktoś tę rehabilitację będzie kontynuował, że ich dziecko będzie odpowiednio stymulowane.

W bezpłatnym żłobku, którego otwarcie zaplanowano na 1 kwietnia, na razie będzie 10 miejsc. Rekrutacja już się rozpoczęła.

Więcej w pełnej wersji artykułu. Zapraszamy!

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Pluta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.