Pierwszy sparing polskiej reprezentacji

Czytaj dalej
Fot. Michel Euler
Tomasz Froehlke

Pierwszy sparing polskiej reprezentacji

Tomasz Froehlke

W sobotę reprezentacja mężczyzn zagra pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Jej rywalem w Wałbrzychu będzie Holandia.

Trzeci rok z rzędu kadra rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu reprezentacyjnego w Wałbrzychu. Kibice zobaczą mecz drużyny trenera Mike Taylora z Holandią w sobotę o godz. 17.00. Transmisja w Polsacie Sport HD i Polsacie Sport News.

- To nasze trzecie z rzędu zgrupowanie w Aqua Zdroju. Jest tu wszystko, czego potrzebujemy do przygotowań do sezonu reprezentacyjnego. Zawodnicy z niecierpliwością czekają na najbliższe mecze z Holandią. To będzie dobry test dla naszej kadry - zapewnia trener reprezentacji Polski.

Już wczoraj Polacy zmierzyli się z Holendrami, ale był to mecz bez udziału publiczności. Dzisiaj będzie to mecz otwarty dla wszystkich. W poprzednich latach przeciwnikiem kadry w Wałbrzychu były Czechy. Teraz pora na innego rywala - uczestnika ostatniego EuroBasketu - Holandię.

- Jest tu spokój, odnowa, praca na treningach. Hala jest cały czas do naszej dyspozycji, więc możemy polepszać swoje umiejętności. W meczach z Holandią będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony - podkreśla Adam Waczyński.

- Wszystko jest tutaj doskonale poukładane. Wejście do tej kadry mam więc łatwe. Jest to idealne miejsce, aby przygotować się do kwalifikacji do przyszłorocznego Euro Basketu - mówi Piotr Kwiatkowski, nowy dyrektor techniczny reprezentacji.

Mateusz Ponitka, Adam Waczyński, powracający do kadry po trzech latach Maciej Lampe oraz inni członkowie reprezentacji Polski po raz pierwszy w tym roku zaprezentują się więc kibicom.

Potem będą brać udział na turniejach towarzyskich w Wiedniu (12-14 sierpnia), niemieckim Ulm (19-21 sierpnia), a następnie przeniosą się do Włocławka i zagrają tam turniej (24-25 sierpnia) z udziałem Gruzji, Belgii i Szwecji. A potem, również we Włocławku pierwszy mecz eliminacyjny z Portugalią (31 sierpnia).

Tomasz Froehlke

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.