Pierwsza umowa podpisana

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Pierwsza umowa podpisana

Maja Stankiewicz

Nadnotecki Park Przemysłowy zapewnić ma rozwój gospodarczy gminy i dać nowe miejsca pracy. Uda się? Wczoraj zrobiono pierwszy krok...

Bo wczoraj burmistrz Nakła Sławomir Napierała podpisał umowę z pierwszą firmą, która swą przyszłość związać chce z Nadnoteckim Parkiem Przemysłowym w Paterku. To przedsiębiorstwo Polimer Compomax zajmujące się produkcją prefabrykatów budowlanych z zastosowaniem polimerów.

I choć jedna jaskółka wiosny jeszcze nie czyni to dobry prognostyk na przyszłość. Może w jej ślady pójdą kolejni inwestorzy, wszak już jesienią ub.r., gdy rozpoczynano w gminie kampanię promującą park przemysłowy, wiceburmistrz Krzysztof Błoński informował media, że chęć zainwestowania w Paterku deklarują wstępnie trzy firmy, a z kilkoma kolejnymi podmiotami prowadzone są negocjacje.

Firma, z którą wczoraj podpisano pierwszą umowę zająć ma w Paterku 1,5 ha teren. Jak zapewniają władze Nakła na stronie internetowej ratusza: „produkcja ma być bezpieczna dla środowiska naturalnego, oparta o innowacyjne technologie”. Są też dobre wieści dla osób szukających zatrudnienia. Przedsiębiorstwo pozyskiwać chce pracowników na lokalnym rynku pracy.

Park, który powstał w ub.r. w podnakielskim Paterku zajmuje teren ponad 24 ha. Wcześniej były tu tylko nieużytki i nielegalne wyrobiska żwiru. Kosztem blisko 20 mln. zł, z pokaźną pomocą Unii Europejskiej, przygotowano tereny dla firm. Na ich potrzeby zbudowano m.in. 2,7 km sieci wodociągowej; 6 tys. 950 m kanalizacji sanitarnej i deszczowej; 2,8 km dróg... A nie jest to jeszcze ostatnie słowo. Gmina planuje w Paterku drugi etap prac.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.