(PWYS)

Pieniądze przeznaczą na drogi i plac zabaw

W centrum Zbójna porządkowany jest teren wokół zbiornika wodnego. Powstanie tam plac zabaw oraz miejsce do rekreacji. Fot. UG Zbójno W centrum Zbójna porządkowany jest teren wokół zbiornika wodnego. Powstanie tam plac zabaw oraz miejsce do rekreacji.
(PWYS)

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkwoskiego remontowane jest kilkanaście kilometrów dróg w Zbójnie oraz Radominie.

Na ukończeniu są już prace związane z zagospodarowaniem terenu przy zbiorniku wodnym w Zbójnie.

Sadzawka została już oczyszczona. W trakcie budowy są chodniki, przy których staną ławki. Sadzone są również drzewka i krzewy, na które pozyskana została dotacja w wysokości 16 tysięcy złotych. Inwestycje wspiera Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Do końca lipca powstanie również plac zabaw i siłownia zewnętrzna.

Realizacja zadania finansowana jest w dużej mierze ze środków Funduszu Sołeckiego sołectwa Zbójno na 2016 rok. Ma ona na celu stworzenie miejsca wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców sołectwa.

Oprócz prac w centrum Zbójna, roboty prowadzone są również na gminnych drogach. Na ukończeniu są prace przy przebudowie drogi gminnej w Podolinie. Wykonane zostały już wszystkie roboty ziemne, uzupełniono też dziury. Do końca lipca ułożona zostanie warstwa wyrównawcza i ścieralna oraz wykonane zostaną pobocza.

Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lipna. Prace pochłoną 198 tysięcy złotych. Gdy pracownicy skończoną roboty w Podolinie rozpocznie się remont kolejnej drogi Sitno - Macikowo. Ma ona zostać zmodernizowana do końca wakacji.

Na realizację remontów dróg gmina otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W zeszłym roku w gminie Zbójno wyremontowano prawie 30 kilometrów dróg gruntowych oraz przebudowano łącznie kilkaset metrów drogi gminnej Ruże - Giżynek i w Zbójnie. W tej ostatniej miejscowości pojawiły się nowe chodniki i lampy.

W sąsiedniej gmnie Radomin również trwają prace na drogach. Ta gmina także pozyskała wsparcie z urzedu marszałkowskiego.

Remontowane są drogi: Płonne - Łubki, Radomin - Gaj - Piórkowo - Radomin.

- Zmodernizowane drogi pozwolą łątwiej komunikować się mieszkańcom naszej gminy i gminy Zbójno. Poprawi się również bezpieczeństwo na drogach. Przypomnę tylko, że od kilku lat regularnie zmieniamy drogi gruntowe w asfaltowe i utwardzamy nawierzchnię. Wiele naszych inwestycji wspiera Urząd Marszałkowski w Toruniu- wylicza wójt gminy Radomin Piotr Wolski.

Autor: (PWYS)

(PWYS)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.