Aleksander Knitter

Pielgrzymi uczyli się u nas... piec chleb [zdjęcia]

Pielgrzymi uczyli się u nas... piec chleb [zdjęcia] Fot. WDK Swornegacie
Aleksander Knitter

W poniedziałek Wiejski Dom Kultury w Swornegaciach (gmina Chojnice) wypełnił się radosnymi pielgrzymami z egzotycznych krajów. Zatrzymali się w gminie Chojnice, a przy okazji uczyli się pieczenia chleba w specjalnym piecu.

Wiejski Dom Kultury w Swornegaciach gościł liczną grupę pielgrzymów z kilku krajów. Z możliwości wypieku chleba skorzystali młodzi ludzie z tak egzotycznych krajów, jak Meksyk, Argentyna, Hiszpania, Chile, Afryka, Togo, Paragwaj czy Nikaragua.

- Pomimo barier językowych nie mieliśmy trudności z przebiegiem warsztatów - mówią w Gminnym Ośrodku Kultury w Chojnicach, który nadzoruje WDK w Swornegaciach. - W oczekiwaniu na chleb, który się wypiekał w piecu chlebowym, pielgrzymi mogli skosztować słodkich wafli, czyli gofrów, upieczonych na placie i kompotu z czarnej porzeczki. Zwiedzili Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego i kupili pamiątki, które przybliżyły im kulturę kaszubską.

Opiekunem pielgrzymów był ksiądz Jarosław Kaźmierczak z Nowej Cerkwi. W środę pielgrzymi z tysiącami innych witali w Krakowie papieża.

Aleksander Knitter

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.