Pięćsetki lada dzień się posypią. Są listy!

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Aabrudzinski
Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

Pięćsetki lada dzień się posypią. Są listy!

Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

We Włocławku złożono już ponad 4 tysiące wniosków w programie „Rodzina 500 plus”. Przy ulicy Ogniowej, gdzie znajduje się punkt przyjmowania dokumentów, nie ma kolejek.

- Tak jak się spodziewaliśmy, tylko pierwszy dzień był nieco nerwowy - mówi Piotr Grudziński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Wiele osób chciało złożyć dokumenty jak najprędzej, ale - wbrew pozorom - kolejność złożenia dokumentów nie ma wpływu na szybkość wypłaty. Dlaczego?

- Bo mogą się zdarzać błędy, wówczas prosimy o wyjaśnienia, uzupełnienie wniosku - mówi Piotr Grudziński.

Wnioski są łatwe do wypełnienia, a jednak nie brakuje pomyłek - szczególnie wówczas, gdy dokument dociera do MOPR w wersji elektronicznej. Jak do tej pory włocławianie złożyli ponad tysiąc elektronicznych wniosków. To wygoda dla osoby składającej, choć, jak podkreśla raz jeszcze Piotr Grudziński, przy ul. Ogniowej kolejek nie ma. Składający są obsługiwani na bieżąco - w tym celu do obsługi skierowano 12 osób.

Ktoś, kto zrobi pomyłkę we wniosku, jest proszony o jego poprawienie. Rekordzista, który wysyłając kolejne wnioski co rusz się mylił, w sumie wysłał ich... dziewięć. - To oznacza, że aby rozpatrzeć ten bezbłędny wniosek należy wcześniejszych osiem - po kolei - umorzyć - tłumaczy Piotr Grudziński. - A to wymaga czasu...

Pracownicy MOPR wydali już 450 decyzji administracyjnych, na podstawie których wnioskujący otrzymają pieniądze na konta bankowe - jeszcze w tym tygodniu! Pierwszeństwo mają ci, którzy podali numery kont bankowych. Wypłaty z kasy MOPR - w drugim tygodniu maja.

Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.