Pięcioro pojedzie na wojewódzkie finały

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Pięcioro pojedzie na wojewódzkie finały

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku był gospodarzem dwóch konkursów muzycznych. Laureaci pojadą do Żnina i Ciechocinka.

Kujawsko-Pomorski Konkurs Piosenki Awans i Młodzieżowy Przegląd Debiut - to dwie imprezy, które odbyły się w Więcborku, a w których wystąpili uczestnicy z dwóch sąsiadujących powiatów. Młodzi muzycy przyjechali z Wałdowa, Sypniewa, Sępólna, Kamienia, Więcborka oraz Tucholi. W sumie przed jury zaprezentowało się ponad 40 wokalistów. Głównym oceniającym był Roman Fieberg, instruktor muzyki w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. - To sprawca całego muzycznego zamieszania, który miał nie lada wyzwanie wybrać tych najlepszych - oceniają w M-GOK w Więcborku.

A było o co śpiewać, gdyż finaliści otrzymali bilety na konkursy finałowe do Żnina i Ciechocinka. I tak, spośród wykonawców w konkursie Awans wyróżniono Anielę Kałaczyńską za wykonanie utworu „Piosenka drewnianych lalek”, Tomasza Kabata za wykonanie „Zimnego drania” i Julię Lepak za piosenkę „Gdybyś”. Cała trójka występowała w trzech różnych kategoriach wiekowych.

Jednak do Żnina na finał wojewódzki pojadą w kategorii 10-13 lat Małgorzata Brączyk „Nie wolno mi”, a w kategorii 14-16 lat Oskar Mazalon „Powiedz, że powiedz jak” i Natalia Borowiak „Do kołyski”. Cieszą się artyści, ich bliscy, ale też instruktorzy z MGOK-u, bowiem cała trójka uczęszcza na zajęcia wokalne w Więcborku.

Natomiast w Młodzieżowym Przeglądzie Debiut wyróżniono Angelikę Manię za piosenkę „Bądź gotowy dziś do drogi”, a do Ciechocinka na finał pojadą Martyna Szamocka „Aleja gwiazd” i Dagmara Górnowicz „Dłoń”.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.