Piątka finalistów zaczyna dziś wyścig o wygraną

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Anna Stasiewicz

Piątka finalistów zaczyna dziś wyścig o wygraną

Anna Stasiewicz

Dwoje Polaków, studentów bydgoskiej Akademii Muzycznej, jest w gronie finalistów konkursu pianistycznego im. I.J. Paderewskiego.

Finalistami zostali: Svetlana Andreeva, Dina Ivanova, Hyuk Lee oraz dwoje Polaków: Elżbieta Bilicka i Jakub Kuszlik.

Przypomnijmy, że zarówno Bilicka, jak i Kuszlik są studentami Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Pedagog AM wychowała wielu znanych dziś pianistów.

Jej najbardziej rozpoznawalnym wychowankiem jest Rafał Blechacz, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego z 2005 roku.

Półfinałowe zmagania uczestników X Międzynarodowego Konkursu im. Ignacego Jana Paderewskiego ocenił m.in. Adam Rozlach, dziennikarz muzyczny z programu pierwszego Polskiego Radia.

Jego zdaniem, szczególnie Elżbieta Bilicka w półfinałowym występie wypadła bardzo dobrze i jest w gronie faworytów konkursu. Oberwało się za to Capelli Bydgostiensis, której występ red. Rozlach ocenił jako „bardzo słaby i żenujący”.

18 i 19 listopada finałowa piątka wystąpi w sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej wraz z orkiestrą FP pod dyrekcją Tadeusza Strugały.

Pierwszego dnia od godz. 19 wystąpią: Svetlana Andreeva Dina Ivanova i Hyuk Lee. Drugiego dnia od godz. 19 występy Polaków: Elżbiety Bilickiej i Jakuba Kuszlika.

Późnym wieczorem 19 listopad poznamy nazwisko zwycięzcy tegorocznych zmagań pianistów.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.