Joanna Pluta

Piątek w regionie: wybuch gazu, kradzieże aut, wypadki i handel narkotykami

Piątek w regionie: wybuch gazu, kradzieże aut, wypadki i handel narkotykami Fot. Dariusz Bloch
Joanna Pluta

Policjanci mieli w piątek dużo pracy.

Bydgoszcz

Auto zderzyło się z tramwajem

Wczoraj około godz. 16.20 doszło do kolizji w pobliżu sklepu Lidl przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy. Zderzyły się ze sobą auto osobowe i tramwaj. Na szczęście ani starszemu mężczyźnie - kierowcy samochodu, ani nikomu z jadących tramwajem nic się nie stało. Ruch tramwajowy był przez krótki czas wstrzymany.

Handel narkotykami na wielką skalę

44 kilogramy amfetaminy, 10 kilogramów marihuany i 60 tysięcy tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości 2,5 mln złotych wprowadzili do obrotu zatrzymani przez CBŚP mieszkańcy Bydgoszczy. Zatrzymani to 7 mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród osób w wieku od 26 do 48 lat znalazła się 38-letnia kobieta. Do tej chwili zarzuty związane z dystrybucją narkotyków usłyszało już w sumie 16 podejrzanych. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji nadal zbierają dowody, które pozwolą na zatrzymanie i przedstawienie zarzutów kolejnym osobom zaangażowanym w przestępstwo. Sprawa jest rozwojowa.

Zagłuszali fale radiowe i kradli samochody

Bydgoscy antyterroryści wraz z kryminalnymi z Gdańska zatrzymali złodziei luksusowych aut, którzy kradli je na Pomorzu i w Niemczech. 41-letni mieszkaniec Gdańska oraz pochodzący spod Pruszcza Gdańskiego 34-latek między 2013 a 2014 rokiem ukradli w sumie 15 samochodów, w tym między innymi audi Q7, vw passata CC, mazdę CX9 oraz mercedesa ML 350. Do złodziei doprowadziła funkcjonariuszy sprawa ze stycznia tego roku. Wtedy w jednym z warsztatów samochodowych na terenie Chojnic kryminalni z Bydgoszczy znaleźli m.in. elementy samochodów i karoserii. Teraz u złodziei znaleźli m.in. zagłuszarkę fal radiowych i wykrywacz GPS. Mają dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Złożyli też poręczenie majątkowe.

Solec Kujawski

Wybuch gazu w mieszkaniu przy ul. Bydgoskiej

Wczoraj około południa w jednym z mieszkań na drugim piętrze bloku przy ul. Bydgoskiej w Solcu Kujawskim wybuchł gaz. Właściciel mieszkania z obrażeniami, ale przytomny trafił pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego, a później do szpitala. Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej. Strażacy ewakuowali mieszkańców całego piętra bloku. Na szczęście nie wybuchł pożar.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.