Joanna Pluta

Perkusja już tu rządzi. Drums Fusion w Bydgoszczy [zdjęcia, program imprezy]

Zespół Wadokyo (Niemcy) Fot. materiały organizatora Zespół Wadokyo (Niemcy)
Joanna Pluta

I tak zostanie do soboty. Rozpoczął się festiwal Drums Fusion.

Na początek jak zawsze Międzynarodowe Forum Perkusyjne, czyli warsztaty i wykłady, które do czwartku w Akademii Muzycznej i Miejskim Centrum Kultury poprowadzą wybitni artyści - między innymi John H. Beck, John R. Beck, Skip Haden i Katarzyna Myćka.

Ostatniego dnia warsztatów, czyli w czwartek o godz. 18 w Operze Nova czekają nas pierwsze muzyczne emocje. Zaplanowano tam wielki koncert B-Drums organizowany z okazji jubileuszowej edycji Drums Fusion i 670. urodzin Bydgoszczy. Na scenie pojawi się ponad trzydziestka perkusistów w różnym wieku, wywodzących się z Bydgoskiej Szkoły Perkusyjnej. Zagrają w towarzystwie artystów ze Stanów Zjednoczonych i Europy.

- To będzie wydarzenie unikatowe w skali świata - mówi Marek Maciejewski, szef festiwalu. - Czeka nas wielopokoleniowy zjazd rodzimych muzyków, którzy w tej chwili robią kariery w różnych częściach świata. Zapraszamy!

24 czerwca natomiast, czyli w piątek, czeka nas dzień koncertowy. O godz. 18 w amfiteatrze przy Operze Nova zagra kwartet Jacek Pelc, Maciej Sikała, Maurizio Rolli, Bartosz Hadała, który będzie promował swoją płytę „On the road”. O godz. 19.30 akcja przeniesie się na Wyspę Młyńską, gdzie na wielkiej, plenerowej scenie zagra Michał Urbaniak z zespołem Urbanator. Na koniec wieczoru również z zespołem wystąpi jeden z najlepszych perkusistów świata Manu Katché. Ten koncert zacznie się o godz. 21.15 - także na Wyspie Młyńskiej.

W sobotę natomiast - ostatniego dnia imprezy o godz. 15 zacznie się warsztat bębniarski dla całych rodzin. Na Wyspie Młyńskiej do dyspozycji będzie 70 bębnów. O godz. 17 na Starym Rynku zacznie się za to bicie rekordu Guinnessa w liczbie osób jednocześnie grających na największym bębnie świata, mającym 10 metrów średnicy i ważącym trzy tony. Aby się udało, potrzebne są ponad 264 osoby. Zapraszamy do wspólnego bicia rekordu.

Create your own infographics

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.