PCK w Bydgoszczy zorganizował gwiazdkę dla najmłodszych. Zobacz jak było!

Czytaj dalej
Fot. PCK/nadesłane
Katarzyna Piojda

PCK w Bydgoszczy zorganizował gwiazdkę dla najmłodszych. Zobacz jak było!

Katarzyna Piojda

Gdyby nie koronawirus, to czerwonokrzyska gwiazdka dla dzieci z ubogich rodzin i dzieci niepełnosprawnych odbyłaby się w hotelu, jak co roku w Bydgoszczy. Pandemia jednak pokrzyżowała plany wszystkim.

Świąteczne spotkanie dla najmłodszych podopiecznych i tak się odbyło. Pracownicy i wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizowali je w piątek (18 grudnia) na swoim dziedzińcu, przy ul. Warmińskiego 10 w centrum miasta.

Wszystko działo się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i z poszanowaniem covidowych obostrzeń. Nie było więc wspólnych zabaw w sali, dzielenia się opłatkiem, konkursów i tańców. Wytypowani rodzice pojawili się z dziećmi po odbiór paczek od gwiazdora. Kto nie miał rękawiczek lub zapomniał maseczki, dostał ją na miejscu.

Wybrani dorośli, ich córki oraz synowie odbierali prezenty w ustalonych godzinach, z zachowaniem bezpiecznej odległości. W sumie na placu PCK wydano 50 dużych paczek potrzebującym i poszkodowanym przez los dzieciom. Dzieci otrzymały słodycze, owoce, soki i witaminy.

Katarzyna Piojda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.