Paweł Wojciechowski najlepszy w regionie

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
FREL

Paweł Wojciechowski najlepszy w regionie

FREL

Brązowy medal mistrzostw świata dał Pawłowi Wojciechowskiemu tytuł najlepszego lekkoatlety w województwie kujawsko-pomorskim.

Niedzielna gala w Toruniu z okazji przyznania „Złotych kolców” dla najlepszych lekkoatletów w Polsce (Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek) była także okazją do wręczenia Laurów Królowej Sportu, które przyznawane są od 2007 r. i wymyślone zostały w Bydgoszczy. To symboliczne uhonorowanie lekkoatletów, trenerów czy sponsorów także z naszego regionu.

W tym przypadku bezkonkurencyjny był tyczkarz Zawiszy Bydgoszcz Paweł Wojciechowski, który w tym roku w Pekinie zdobył brązowy medal mistrzostw świata, a w Krakowie wywalczył tytuł mistrza Polski. Teraz przed Wojciechowskim najważniejsza impreza w karierze - igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Już od dawna tyczkarz mówił, że nastawia się właśnie na te zawody. Był co prawda już raz na igrzyskach (Londyn 2012), ale był to występ kompletnie nieudany, gdyż zawodnik walczył wówczas z kontuzjami. Ale po tych igrzyskach zdobył w ubiegłym roku wicemistrzostwo Europy, a w tym roku brąz MŚ. To sprawia, że jest jednym z najbardziej utytułowanych tyczkarzy w Polsce. Brakuje mi tylko jednego - medalu na igrzyskach olimpijskich.

Laury Królowej Sportu przyznano także innym zawodnikom, trenerom, imprezom, bądź instytucjom. Otrzymali je: trener Zbigniewa Schubirnga (Olimpia Grudziądz) oraz dwie imprezy, które odbyły się w minionym roku na Kujawach i Pomorzu - Puchar Europy w wielobojach (Inowrocław) oraz mityng Copernicus Cup w Toruniu.

Spoza naszego regionu Laurami uhonorowano Konrada Bukowieckiego (Gwardia Szczytno), jako odkrycie roku, oszczepniczkę Genowefę Patlę (AZS AWF Warszawa) i sprintera Wojciecha Seidela (AZS AWF Wrocław) jako najlepszych weteranów, trenerów Witolda Suskiego (AZS AWF Warszawa) i Krzysztofa Kaliszewskiego (Skra Warszawa) oraz Pedro’s Cup z Łodzi, jako najlepszą sportową imprezę w kraju. Nagrody wręczono również sponsorom oraz województwom, które wspierają program „Lekkoatletyka dla każdego”.FREL

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.