Paulina Przywecka-Puziak druga w Europie

Czytaj dalej
Kazimierz Fiut

Paulina Przywecka-Puziak, reprezentantka Startu Bydgoszcz wywalczyła srebrny medal mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi leżąc i ma szansę na występ w paraolimpiadzie w Rio.

ME niepełnosprawnych sztangistów rozegrano w węgierskim Eger. Na starcie stanęły reprezentacje 14 europejskich państw, a także kilka spoza naszego kontynentu (Algieria, Chile, Chiny, Tan Pean, Izrael, Nigeria, Wenezuela). Biało -czerwoni zgłosili do mistrzo-stw 20-osobową ekipę, która zdobyła 11 medali. W tej grupie znalazła się Paulina Przywecka-Puziak. Reprezentantka Startu Bydgoszcz w kategorii do 73 kg wycisnęła sztangę o wadze 97 kg, co dało jej tytuł wicemistrzyni Europy.

Jak zauważył Andrzej Ofczyński, klubowy trener Pauli-ny, to bardzo dobry rezultat, przy tak rygorystycznym podejściu sędziów do prawidłowości wykonania wyciskania. Daje przy tym nadzieję na start w paraolimpiadzie w Rio de Janeiro, albowiem zawodniczka Startu zajmuje obecnie w międzynarodowym rankingu 6. miejsce. Kolejne starty kwalifikacyjne już w 2016 roku w Du-baju, Rio lub Malezji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.