Patryk Tomaszewski: - Wszyscy widzimy swastyki na murach

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala
Roman Laudański

Patryk Tomaszewski: - Wszyscy widzimy swastyki na murach

Roman Laudański

- Neonaziści? Nie jest dobrze i już trochę strasznie. Rozmowa z dr. Patrykiem Tomaszewskim, politologiem z UMK w Toruniu.

Od lat rozmawiamy o coraz silniejszych wpływach nacjonalizmu na młodych Polaków. Teraz okazało się, że mamy też neonazistów...
Na pewno jest to zjawisko niepokojące, ponieważ apologeci Hitlera chyba nie rozumieją, jakie zbrodnie popełniali naziści na Polakach, Żydach, Romach. Może już w szkolnym wieku, w wychowaniu pojawiły się jakieś pro-blemy i nikt im tego nie wytłumaczył?

Od lat rozmawiamy o coraz silniejszych wpływach nacjonalizmu na młodych Polaków. Teraz okazało się, że mamy też neonazistów.  Były przypadki, że wytaczano procesy sprawcom, ale później okazywało się, że ktoś interpretował swastykę jako hinduistyczny symbol szczęścia, a „hejlowanie” uznawano na rzymskie pozdrowienie. O tym w dalszej części wywiadu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Roman Laudański

Nieustającą radością w pracy dziennikarskiej są spotkania z drugim człowiekiem i ciekawość świata, za którym coraz trudniej nam nadążyć. A o interesujących i intrygujących sprawach opowiadają mieszkańcy najmniejszych wsi i największych miast - słowem Czytelnicy "Gazety Pomorskiej"

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.