Patryk Dudek ma Dziką Kartę na Grand Prix

Czytaj dalej
Fot. Fot. archiwum klubu
Michał Kociński

Patryk Dudek ma Dziką Kartę na Grand Prix

Michał Kociński

Marek Cieślak będzie czuwał nad budową toru w Warszawie.

Patryk Dudek wśród czołowych żużlowców świata! 14 maja DuZers zadebiutuje w cyklu Grand Prix. W minionym tygodniu organizator turnieju na Stadionie Narodowym poinformował, że to właśnie nasz zawodnik otrzyma Dziką Kartę.

Majowe zawody na Stadionie Narodowym będą drugim turniejem tegorocznego cyklu Grand Prix. W minioną środę w Warszawie na oficjalnej konferencji prasowej poinformowano, że to właśnie Patryk Dudek otrzyma Dziką Kartę i uzupełni stawkę zawodów. Dla DuZersa będzie do debiut w cyklu.

- Bardzo się cieszę z takiego wyróżnienia. To mój debiut w cyklu Grand Prix i mam nadzieję, że nie będzie to mój ostatni raz. Start w Grand Prix to marzenie każdego zawodnika. Dla mnie będzie to dodatkowe przeżycie, ponieważ wystartuję na Stadionie Narodowym przy 40 tysiącach kibiców. Postaram się ich nie zawieść i zrobić dobry wynik. Oczywiście, zapraszam wszystkich do Warszawy - powiedział nam Patryk Dudek chwilę po ogłoszeniu nominacji.

Patryk Dudek zaprasza na Grand Prix do Warszawy
Fot. archiwum klubu Patryk Dudek zaprasza na Grand Prix do Warszawy

Tegoroczny turniej Grand Prix na Stadionie Narodowym będzie drugim podejściem do promocji sportu żużlowego w Warszawie. Ubiegłoroczne zawody zakończyły się kompletnym niepowodzeniem. Z powodu problemów z nawierzchnią, a następnie maszyną startową zawody zakończyły się po 12 biegach, a 40 tysięcy kibiców opuszczało trybuny ze sporym rozgoryczeniem. Tym razem ma być zupełnie inaczej. Grand Prix Polski 2016 odbędzie się miesiąc później, tor zostanie ułożony zdecydowanie wcześniej, a nad jego budową czuwać ma m.in. Marek Cieślak. Organizatorzy zapewniają, że wyciągnęli wnioski z ubiegłorocznej klapy i tym razem wszystko przebiegnie zgodnie z planem.

Sportowo zawody w Warszawie zapowiadają się dla nas wyjątkowo ciekawie. Już sam debiut Patryka Dudka powoduje, że 14 maja większość zielonogórskich kibiców będzie spoglądać na wydarzenia w stolicy. Dodatkowo emocje podgrzewa fakt, że turniej ten ma być oficjalnym powrotem na tor Jarka Hampela, który od czerwca 2015 roku zmaga się z kontuzją nogi. W całej stawce zawodów jest jeszcze jeden zawodnik, za którego będziemy trzymać kciuki. To Jason Doyle, nowa twarz w Ekantor.pl Falubazie, który rok temu zakończył cykl na wysokim piątym miejscu i w sezonie 2016 chce poprawić ten wynik.

Michał Kociński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.