Pasy mogą uratować

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Pasy mogą uratować

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Na 70 kontroli w 14 przypadkach policjanci ujawnili brak zapiętych pasów - to efekt akcji „Pasy”, którą przeprowadzili chojniccy policjanci.

Od czasu do czasu policjanci nasilają działania i akcje skierowane do konkretnych grup lub konkretnych przewinień. Tym razem postawiono na zapięte pasy. Jednak nie tylko. - Mundurowi zwrócili szczególną uwagę, czy kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także, czy dzieci przewożone są prawidłowo - informują policjanci.

Podobne działania odbyły się w całym województwie pomorskim. W powiecie chojnickim policjanci sprawdzali kierowców i pasażerów w wielu różnych miejscach. Łącznie do akcji przystąpiło 30 policjantów. Jak informują mundurowi, skontrolowali około 70 pojazdów i ujawnili 14 naruszeń przepisów związanych z używaniem pasów. Policjanci dodają, że na całe szczęście tylko sporadycznie zdarzały się przypadki nieprawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach.

Policjanci apelują do kierowców i pasażerów o zapinanie pasów, bo w przypadku kolizji lub wypadku jazda bez zapiętych pasów oraz nieprawidłowe przewożenie dzieci mogą spowodować zagrożenie.

Łamanie tych przepisów to też ryzyko mandatu. Brak zapiętych pasów u kierującego pojazdem to mandat 100 zł i 2 punkty karne. Jeżeli bez zapiętych pasów jedzie pasażer, wówczas karę za przewożenie osób bez pasów ponosi zarówno kierujący, jak i pasażer.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.