Pasjonujące wykopki archeologiczne

Czytaj dalej
Fot. archiwum UM Człuchów
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Pasjonujące wykopki archeologiczne

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Do soboty można pooglądać, jak pracują archeolodzy. Ba, można też zapisać się na warsztaty archeologiczne, które na pewno będą ciekawe.

Jak pracują archeolodzy? Na czym polega ich zawód? Co kryje się pod ziemią? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w Człuchowie. Trwają tam prace archeologiczne, które są otwarte dla publiczności. Każdy może przyjść i z bliska przyjrzeć się pracy naukowców. Dla dzieci organizowane są nawet specjalne warsztaty.

Stanowisko archeologiczne założono pomiędzy Laskiem Luizy a wejściem do Zamku Krzyżackiego w Człuchowie. Naukowcy z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego sprawdzają, co kryje się pod ziemią w niebadanej dotąd części podzamcza.

- Do tej pory odkryliśmy fragment budynku bramnego. Przy okazji wyszło na jaw, że jest on położony w nieco innym miejscu, niż pierwotnie rekonstruowali to historycy - mówi Maciej Kurdwanowski, kierownik prac archeologicznych. Ponadto naukowcy wykopali fragmenty ceramiki oraz zabytki rogowe i kościane. Było też strzemię jeździeckie, pochodzące najprawdopodobniej z okresu wojen napoleońskich.

Archeologów można odwiedzać w Człuchowie aż do soboty. Pracują w godzinach 7-15 (poniedziałek - piątek) oraz 7 - 13 (sobota).

Zapisy chętnych za zajęcia muzealne z archeologii przyjmowane są w kasie Muzeum Regionalnego w Człuchowie. Dodatkowe informacje, tel. nr 660 881 595. Nie przegapcie tej okazji!

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.