Parkingi na wagę złota. Prawie wszędzie

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Parkingi na wagę złota. Prawie wszędzie

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Czasami dobrze jest się wymienić...ziemią, by zaspokoić potrzeby mieszkańców. Najczęściej nowe tereny w gminie Chojnice służą jako miejsca do parkowania.

Samorząd gminy Chojnice dokonał zamiany gruntów z miejscową parafią. Przekazał działkę przy cmentarzu na jego powiększenie o wielkości 980 m, a w zamian dostał nieruchomość o powierzchni 1890 m. Czyli już na pierwszy rzut oka dla gminy było to opłacalne. Wymiana nie była związana z jakimikolwiek kosztami, urząd zapłacił jedynie koszty notarialne.

Co teraz stanie się z nowo nabytym terenem między szkołą a naprzeciw siedziby Parku Narodowego „Bory Tucholskie”? Ma to być miejsce na publiczny parking, bo w Charzykowach nie jest najlepiej z możliwością zaparkowania.To ułatwi życie odwiedzającym bliskich na cmentarzu i tym, którzy będą chcieli zajrzeć do Parku Narodowego „BT”.

- To jest pomysł rady sołeckiej - podkreśla wójt Zbigniew Szczepański.

Na tym nie koniec myślenia o parkingach w centrum Charzyków. W przyszłym roku będzie gotowy plan związany z terenem za dawnym budynkiem poczty. I przypomnijmy, ma tam powstać nie tylko nowy ośrodek zdrowia, ale także parking.

Z kolei w Ogorzelinach jest szansa na wygospodarowanie przestrzeni publicznej, która będzie cieszyć mieszkańców, dzięki transakcji urzędu z Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin. Gmina przejęła 6 tys. 600 m na osiedlu Melanowo, instytut wziął drogę. Teraz są plany, by „ożywić” suchy staw i by urządzić tu boisko. Na pewno będzie to atrakcja.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.