Parkingi, drogi i nowoczesne klatki. Wszystko za 10 mln zł we Włocławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Joanna Chrzanowska

Parkingi, drogi i nowoczesne klatki. Wszystko za 10 mln zł we Włocławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Joanna Chrzanowska

Ponad 10 mln zł - to rekordowa kwota na inwestycje we Włocławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W zeszłym roku przeznaczono na ten cel 9,5 mln złotych.

To będzie rok pod znakiem inwestycji drogowych w WSM. Swoje oblicze zmienią drogi wewnętrzne, parkingi i chodniki. - W ostatnich latach skupialiśmy się na dociepleniach budynków - mówi Leszek Szarzyński, zastępca prezesa WSM. - W tym roku skupiamy się na robotach drogowych. Nasza spółdzielnia jest specyficzna. W swoich zasobach mamy stare budynki. Kiedyś budowało się inaczej, bo były inne potrzeby ludzi. Mieszkańcy mieli zdecydowanie mniej samochodów.

Przebudują drogi osiedlowe. Zwiększy się bezpieczeństwo

Inwestycje w WSM mają spowodować, że zwiększy się licz-ba miejsc parkingowych, ale istotniejsze jest bezpieczeństwo. - Chodzi o to, aby nowe parkingi wyeliminowały parkowanie na drogach przeciwpożarowych - wyjaśnia Leszek Szarzyński.

W zeszłym roku, w listopadzie doszło do tragicznego zdarzenia. W pożarze przy 14 Pułku Piechoty na osiedlu Kazimierza Wielkiego zginął 81-letni mężczyzna. Tragedia obnażyła następujący problem: strażacy mieli utrudniony dojazd do bloku. Samochody zaparkowane na jedynej drodze dojazdowej uniemożliwiły wjazd między innymi podnośnikowi strażackiemu. Droga znajduje się w zasobach WSM.

- O przebudowę tej drogi zabiegaliśmy od trzech lat - dodaje wiceprezes spółdzielni. - Mieszkańcy się nie zgadzali, ale wreszcie się udało. Komunikacja między blokami 14 Pułku Piechoty 17, 19 i Ostrowską 26,28 zmieni się. Wozy strażackie w razie jakiegoś zdarzenia nie powinny mieć problemów, a mieszkańcy zyskają nowe miejsca parkingowe.

Na co jeszcze zostaną przeznaczone pieniądze? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Chrzanowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.