Park wybrany, ale nie ma pieniędzy na budowę

Czytaj dalej
Fot. Paweł Kędzia
(PAK)

Park wybrany, ale nie ma pieniędzy na budowę

(PAK)

Z 120 ankiet złożonych przez mieszkańców w czasie konsultacji większość opowiedziała się za projektem m.in. z betonowymi leżakami i siłownią.

Do konkursu na rewitalizację parku Jana Pawła II swoje propozycje złożyły 3 z 5 podmiotów dopuszczonych do drugiego etapu konkursu. O wyborze projektu decydowali mieszkańcy. Niedawno zakończyły się konsultacje.

- Ogółem wpłynęło 120 ankiet. Mieszkańcy wybrali projekt nr 572016 - informuje Joanna Kiljan, szefowa Biura Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Brodnicy. - Ten projekt również wybrał sąd konkursowy, który przyznał pracu największą liczbę punktów.

Jak informuje urząd, w ankietach mieszkańcy głównie postulowali o większy, nowocześniejszy plac zabaw dla dzieci, urządzenia do aktywnego spędzania czasu w parku, ławki i oświetlenia w stylu tradycyjnym, stoliki do gier planszowych, miejsce „wyjścia” dla kajakarzy, odnowę zieleni, miejsce na „śniadanie na trawie”.

Projekt zakłada pozostawienie obecnej fontanny i urządzenie w jej pobliżu strefy do gier stolikowych.

Według projektu plac zabaw zajmie cały zieleniec, na którym znajduje się obecnie. I jeszcze więcej, bo projektanci zaplanowali nowy układ ścieżek w tym miejscu. Obok powstanie siłownia zewnętrzna oraz strefa do street workaut - treningu ulicznego. Bliżej ul. Sienkiewicza zostanie wytyczony tor do rekreacyjnej jazdy na rolkach. Część najbliżej rzeki, gdzie obecnie są tylko rabatki i duży niewykorzystany zieleniec, będzie strefą odpoczynku z betonowymi leżakami.

Przy obecnej tablicy Aleksandra Sołżenicyna - przy wejściu od skrzyowaniu Sienkiewicza i Kościelnej zostanie ustawiona ławka z piaskowca, tworząc „plac poetów”.

Szacunkowa wartość inwestycji wynosi 3,07 mln zł. Realizacja pozostałych kosztowałaby odpowiednio 1,6 mln i 7 mln złotych. Przewidywane roczne koszty utrzymania po rewitalizacji to 151 tys. złotych.

Nie wiadomo kiedy park zmieni oblicze. - Rewitalizacja parku jest uzależniona od pozyskania zewnętrznych środków na realizację projektu - kwituje Joanna Kiljan.

(PAK)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.