Park handlowy w miejscu dawnego parkingu?

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(PL)

Park handlowy w miejscu dawnego parkingu?

(PL)

Terem pomiędzy ulicą Broniewskiego a Szosą Bydgoską od kilku lat świeci pustkami. Czy powstanie tam kolejny obiekt handlowy?

Na Bydgoskim Przedmieściu było to jedyne płatne i dozorowane miejsce postojowe dla kierowców, którzy obawiali się o swoje cztery lub dwa kółka.

Parking między Broniewskiego a Szosą Bydgoską był zwłaszcza oblegany w czasach, gdy po drugiej stronie pierwszej z tych ulic nie było galerii Toruń Plaza, a działał stadion żużlowy. Także tu zostawiali auta kibice.

Od kilku lat parcela stoi opustoszała. Teren od blisko 20 lat jest własnością prywatną i nawet urzędnicy z magistrackiego Wydziału Gospodarki Nieruchomościami nie są w stanie przypomnieć sobie kiedy i w jakich okolicznościach teren trafił w ręce prywatne.

Według jednej z nieoficjalnych wersji był elementem transakcji wiązanej, towarzyszącej sprzedaży przez miasto (a dokładniej - oddania w użytkowanie wieczyste) nieruchomości po kąpielisku i klubie rozrywki „Wodnik” przy Bulwarze Filadelfijskim.

Nie potwierdzają się również pogłoski o tym, że na parceli miałaby powstać restauracja KFC. - Nie mam żadnych sygnałów z działu nieruchomości, które potwierdzałyby informację, że w tym miejscu ma powstać jedna z naszych restauracji - mówi PR me- nadżer z firmy AmRest, operatora z branży gastrono- nomicznej.

Pogłoski wzięły się zapewne stąd, że nie tak dawno restauracja KFC została otwarta przy innej z głównych dróg Torunia, czyli ulicy Gru- dziądzkiej.

Tak jak i nieruchomość przy Grudziądzkiej, również ta przy Broniewskiego znajduje się zaraz obok stacji benzynowej. Atrakcyjność tej drugiej podnosi jeszcze sąsiedztwo licznie odwiedzanego pasażu handlowego „Zieleniec”. Ten z kolei znajduje się po wschodniej stronie opustoszałej parceli.

I właśnie sąsiedztwo działającego od grudnia 2008 roku „Zieleńca” zadecyduje o przyszłości nieruchomości między Broniewskiego a Szosą Bydgoską. To dlatego, że obecnie ma ona tego samego właściciela co nieruchomość, na której stoi pasaż.

To Grupa Saller (oprócz pasażu „Zieleniec” jest też deweloperem i właścicielem marketu OBI przy Szosie Lubickiej). Przy Broniewskiego, w miejscu po parkingu strzeżonym, miałaby powstać mały park handlowy o powierzchni około 3 tysięcy metrów kwadratowych z ofertą typu drive food. Byłby to obiekt samodzielny, z kilko- ma sklepami, niepołączony z „Zieleńcem”. Powiększony miałby zostać za to przy okazji parking przy pasażu.

Dotarliśmy do informacji, według której budowa parku handlowego miała ruszyć w 2014 roku i zakończyć się w 2015 roku. Co się stało, że inwestycja w ogóle nie wystartowała?

Najprawdopodobniej deweloperowi nie udało się znaleźć najemców do parku. Nie jest to zapewne łatwe zadanie, gdyż po drugiej stronie ulicy jest przecież wielka konkurencja w postaci galerii Toruń Plaza. Do tego nowy wielki obiekt handlowy ma powstać niedaleko, bo na terenie po Polchemie przy Szosie Bydgoskiej.

Są też jednak sygnały, że inwestor do samej budowy jest gotowy i gdy tylko będzie odpowiednia liczba najemców, budowa parku handlowego ruszy.

Autor: (PL)

(PL)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.