Paradnie na Brdzie. Ster wyznaczy kierunek [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch/Filip Kowalkowski
Marek Weckwerth

Paradnie na Brdzie. Ster wyznaczy kierunek [zdjęcia]

Marek Weckwerth

W paradzie na Brdzie tradycyjnie uczestniczyć będą odświętnie ubrani wioślarze. Ale na wodzie pojawi się także mnóstwo innych jednostek pływających - od nakielskiego statku „Łokietek” i bydgoskiej barki „Lemara” po żaglówki i kajaki.

Wielka parada jednostek pływających na Brdzie odbędzie się w sobotę 18 czerwca o godz. 17. Parada jest tradycyjnym i najbardziej widowiskowym elementem Bydgoskiego Festiwalu Wodnego „Ster na Bydgoszcz”.

- W tym roku popłyniemy spod śluzy Miejskiej do Hali Sportowo - Widowiskowej „Łuczniczka” i z powrotem - informuje Renata Niedźwiecka z Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Jako pierwsza popłynie łódź Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, za nią zabytkowa barka „Lemara” oraz m/s Władysław Łokietek - flagowy statek Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią. Za tą trójką w paradnym szyku ustawią się oba bydgoskie „Słoneczniki” (statki o napędzie solarnym), kajaki, kanadyjki, smocze i wioślarskie łodzie, galary, jachty żaglowe i motorowe. Szyk będzie zamykał stateczek Urzędu Miasta „Piast”.

Wszyscy wodniacy będą mogli przycumować do pomostu przystani „Bydgoszcz” przy ul. Tamka. W czasie „Steru na Bydgoszcz” cumowanie będzie bezpłatne.

Przy nabrzeżu od strony Wyspy Młyńskiej przycumują statki tramwaju wodnego, przy młynach Rothera - „Piast, zaś przy Operze Nova - „Łokietek”. Kajakarze będą mogli podpływać do schodów przy Wyspie Młyńskiej.

Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.