Paradise wrócił ozłocony. Minionki urzekły każdego

Czytaj dalej
Fot. Anna Klaman
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Paradise wrócił ozłocony. Minionki urzekły każdego

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Paradise (wizytówka zarówno Karsina, jak i Czerska) to marka! Dzieciaki, które do niego trafią, są szczęśliwe. Tańczą z uśmiechem na twarzy. Dają z siebie wszystko. Potem są sukcesy.

Ostatnio grupa taneczna Paradise, w której skład wchodzą dzieci i młodzież z gmin Karsin i Czersk, wzięła udział w Krajowych Mistrzostwach Polski Disco Dance i Street Dance Show - Zielonka 2016 r.

Grupa przywiozła aż 8 tytułów mistrzowskich w kilku kategoriach tanecznych i wiekowych. Niewątpliwie, Paradise to wizytówka zarówno Karsina, jak i Czerska. Jest się czym chwalić, bo gdy grupa wyjeżdża i zdobywa medale, to potem jej członkowie są pytani, skąd są. Z dumą odpowiadają, że z Karsina i Czerska. Choć to małe miejscowości, to grupa osiąga tak wspaniałe sukcesy.

W Zielonce grupa zdobyła dwa złote medale, jeden srebrny i pięć brązowych. To Mistrzostwa Polski, więc sukces olbrzymi. Jakie to tytuły: Mistrzostwa Polski w kategorii miniformacje street dance show dzieci w choreografii: „Minionki”; w kategorii formacje street dance show juniorzy w choreografii: „Alicja w Krainie Czarów”. Wicemistrzostwo Polski w kategorii miniformacje street dance show dorośli w choreografii: „Czarny Ptak”. Jest też pięć tytułów wicemistrzów - solo street dance show dla Klaudii Lipskiej; miniformacje street dance show juniorzy w choreografii: „Rajskie Ptaki”, formacje street dance show dzieci w choreografii: „Frozen”; formacje street dance show dorośli w choreografii: „Marionetki”; formacje street dance show 31+ w choreografii: „Amerykański Bar”.

Pierwszy raz od 11 lat Paradise doczekał się tytułu mistrza Polski w najbardziej prestiżowej kategorii tanecznej, a mianowicie formacje street dance show 12-15 lat. - Warto było czekać na to trofeum i zobaczyć łzy szczęścia tancerzy - mówią członkowie grupy.

Zespół Paradise powstał w 2001 r. Założono go przy Domu Kultury w Karsinie. Pomysłodawcą, kierownikiem i choreografem zespołu jest Iwona Laska, która na co dzień jest nauczycielką wychowania fizycznego w szkole w Karsinie. Od 2005 r. zespół jest członkiem Polskiej Federacji Tańca. Przez dziesięć lat istnienia zdobył liczne nagrody i wyróżnienia o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Teraz w zespole jest ok. 80 tancerzy. Kto nie widział grupy, ten koniecznie powinien nadrobić zaległości. To jest wielkie show, które zachwyca. Wszystko, bez wyjątku. Zdolne i piękne dziewczęta, cudowne stroje, wspaniała choreografia i oryginalna scenografia. Najważniejszy jest jednak pomysł na dany numer. Motyw przewodni. Minionki są trendy, więc dziewczęta tańczące w minionkowej stylizacji to jest wielkie wow! Iwona Laska dba, by każdy taniec był dobrany do danej grupy wiekowej. Są więc dziewczęcze klimaty i numery bardziej podkręcone. Za każdym razem dziewczyny przykuwają uwagę, a zachwycone mamy, które żyją występami swoich dzieci, postanowiły również pokazać, co potrafią. Nie ma wstydu! Dżinsowe krótkie spodenki, czerwone koszule i białe podkolanówki. Amerykański look z lat 60.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.