Parabanki zaśmiecają grudziądzkie ulice. Strażnicy: Stop!

Czytaj dalej
Fot. Straż Miejska
(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Parabanki zaśmiecają grudziądzkie ulice. Strażnicy: Stop!

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Bezrobotni usuwają ze słupów „lewe” ogłoszenia. Są ich setki!

Podarte, zwisające, odklejone, przymocowane taśmą... - nielegalnie przywieszone na słupach i drzewach ogłoszenia szpecą nasze miasto. Najczęściej te materiały reklamują tzw. parabanki. Problem nie jest nowy, ale nowe jest to, że strażnicy na całego biorą się za jego rozwiązanie.

Ośmiu bezrobotnych zatrudnionych przez miasto w ramach robót publicznych usuwa „lewe” ulotki, plakaty i naklejki w różnych częściach miasta, m.in. w centrum. Do tej pory...

- Usunięto 400 nielegalnie wywieszonych ogłoszeń. Zebrane odpady zapełniły 8 worków o poj. 120 litrów każdy - informują strażnicy miejscy.

Jan Przeczewski, komendant SM: - Takie porządki będą kontynuowane.

- Bardzo dobrze! Ja również zrywam takie ulotki. W ramach obywatelskiej troski o porządek w mieście! - podkreśla Ryszard Kowalski mieszkaniec centrum.

Wywieszenie na słupie czy drzewie ogłoszenia bez zgody zarządcy stanowi wykroczenie. Grozi za nie mandat w wysokości do 500 złotych. - Poleciłem funkcjonariuszom, aby osoby przyłapane na gorącym uczynku były karane najwyższym mandatem. Nie będziemy w tej sprawie pobłażliwi - dodaje Jan Przeczewski.

Strażnicy miejscy przyznają, że w ostatnim czasie trzy osoby przyłapane na nielegalnym rozwieszaniu ulotek, tłumaczyły: „szef mi kazał”. Pracowali dla parabanków.

- Będę chciał się spotkać z przedstawicielami kierownictw tych instytucji. Jeśli się to nie uda, wystosuję do nich pisemny apel, aby nie wydawali pracownikom takich poleceń - przekonuje szef strażników.

Z takiego stanowiska Jana Przeczewskiego zadowolony jest radny Maciej Glamowski, który o podjęcie działań w sprawie nielegalnie rozwieszanych ogłoszeń apelował podczas sesji rady miejskiej.

- Głównie chodziło mi o Starówkę, gdzie takie ulotki są wywieszane na nowych, estetycznych słupach oświetleniowych. Trzeba wystąpić do centrali parabanków i wyraźnie podkreślić, że nie życzymy sobie, aby ulotkami zaśmiecały nasze miasto - podkreśla Maciej Glamowski, radny klubu Platforma Obywatelska.

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.