Paulina Padzik

Papieskie błogosławieństwo można kupić przez internet

Tak wygląda papieskie błogosławieństwo. Może je uzyskać każdy - szczegóły w internecie: www.elemosineria.va Fot. Fot. Archiwum Tak wygląda papieskie błogosławieństwo. Może je uzyskać każdy - szczegóły w internecie: www.elemosineria.va
Paulina Padzik

Od niedzieli będzie można kupić sobie błogosławieństwo z Watykanu, podpisane przez papieża. Koszt takiego dokumentu to od 80 do 100 zł.

Błogosławieństwo będzie można kupić na stronie internetowej, którą uruchomił Urząd Dobroczynności Apostolskiej w Watykanie. Do tej pory można je było dostać w Stolicy Apostolskiej osobiście lub zamówić faxem, a jego koszt był „co łaska”. Wierni płacili więc tyle, ile chcieli, ale często zdarzało się, że nie zostawiali nic.

Bywało też tak, że ludzie zbierali nawet kilkadziesiąt dokumentów z błogosławieństwem papieża i handlowali nimi. W ten sposób bogacili się, a tracił Watykan - musiał przecież pokryć koszty ozdobnego pergaminu i koszty wysyłki w różne miejsca świata.

W dalszej części dowiesz się:

 • ile Watykan rocznie wydaje takich błogosławieństw
 • na co Kościół przeznacza za nie pieniądze.
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paulina Padzik

Dziennikarka "Gazety Krakowskiej", laureatka konkursu Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Zajmuje się tematami społecznymi i interwencyjnymi - nie tylko lokalnie. Pisze też o ciekawych ludziach i miejcach. Prowadzi programy wideo: "Zakaz wstępu" i "Dzieci mówią jak jest". Znasz sprawę, którą warto opisać lub chcesz coś zgłosić? Napisz do mnie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.