Państwo kontra obywatel. Według prawników celem jest efekt mrożący

Czytaj dalej
Fot. Marek Szawdyn
Maciej Czerniak

Państwo kontra obywatel. Według prawników celem jest efekt mrożący

Maciej Czerniak

Zatrzymania, aresztowania, zarzuty propagowania ustroju totalitarnego i znieważania narodu polskiego. Takie konsekwencje spotykają obywateli za udział w happeningach krytykujących władzę. Prawnicy nie mają wątpliwości, że takie sankcje nie są przypadkowe.

Tak dzieje się, jeżeli ministrem sprawiedliwości jest magister, jeżeli przewodniczącą Trybunał Konstytucyjnego jest również magister. Jeżeli żadne argumenty ludzi ze stopniami naukowymi do nich nie trafiają - to może chociaż prosta akcja ludzi uwidoczni, że chyba jednak coś jest nie tak z aktualnie rządzącymi. Jak dalece trzeba być zakompleksionym, jeśli stawia się ludziom takie absurdalne zarzuty? - pyta Krystyna Malinowska, bydgoszczanka, członkini Obywateli RP.

Jak prawnicy oceniają ostatnie zajścia pomiędzy protestującymi, a policją? Jak ustosunkowują się do zarzutów, stawianych kobietom, które pomazały biura polityków PiS? Czytaj w dalszej części artykułu. 

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.