Państwo kontra obywatel. Według prawników celem jest efekt mrożący

Czytaj dalej
Fot. Marek Szawdyn
Maciej Czerniak

Państwo kontra obywatel. Według prawników celem jest efekt mrożący

Maciej Czerniak

Zatrzymania, aresztowania, zarzuty propagowania ustroju totalitarnego i znieważania narodu polskiego. Takie konsekwencje spotykają obywateli za udział w happeningach krytykujących władzę. Prawnicy nie mają wątpliwości, że takie sankcje nie są przypadkowe.

Tak dzieje się, jeżeli ministrem sprawiedliwości jest magister, jeżeli przewodniczącą Trybunał Konstytucyjnego jest również magister. Jeżeli żadne argumenty ludzi ze stopniami naukowymi do nich nie trafiają - to może chociaż prosta akcja ludzi uwidoczni, że chyba jednak coś jest nie tak z aktualnie rządzącymi. Jak dalece trzeba być zakompleksionym, jeśli stawia się ludziom takie absurdalne zarzuty? - pyta Krystyna Malinowska, bydgoszczanka, członkini Obywateli RP.

Jak prawnicy oceniają ostatnie zajścia pomiędzy protestującymi, a policją? Jak ustosunkowują się do zarzutów, stawianych kobietom, które pomazały biura polityków PiS? Czytaj w dalszej części artykułu. 

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.