Sylwia Arlaks.arlak@polskatimes.pl

Państwo Islamskie: - Zapomnicie o 11 września i o atakach w Paryżu [wideo]

Sylwia Arlaks.arlak@polskatimes.pl

Dżihadyści grożą kolejnymi zamachami. W nowym nagraniu wideo ostrzegają Zachód: To, co przeżyliście 11 września i w Paryżu, to dopiero początek.

W materiale filmowym zamieszczonym w sobotę na stronie internetowej dżihadystów widzimy egzekucję pięciu więźniów i słyszymy kolejne groźby pod adresem „niewiernych” państw.

Francuskojęzyczny bojownik ukrywa swoją tożsamość pod kominiarką. Pod czapką możemy zobaczyć jego blond loki. Nosi mundur wojskowy, cały czas ma przy sobie pistolet. Mężczyzna ostrzega, że kolejne ataki ISIS sprawią, że nikt nie będzie pamiętał o zamachach z 11 września czy o tych z Paryża.


Zobacz zbombardowane miasto Hims z lotu ptaka. RUPTLY/x-news

Przypomnijmy, że w przeprowadzonych z rąk Al-Kaidy we wrześniu 2001 r. atakach terrorystycznych na World Trade Center i Pentagon zginęło ponad 5 tys. ludzi. W skoordynowanych zamachach w Paryżu w listopadzie ubiegłego roku zginęło 130 osób.

Dżihadysta wymienia Hiszpanię i Portugalię. Starożytna Andaluzja w południowej części Hiszpanii pomiędzy VII a XV w. znajdowała pod panowaniem muzułmańskim. Wspomina o hiszpańskich miastach Kordoba i Toledo. Jeśli muzułmanie nie powrócą na swoje ziemie, dżihadyści zrobią porządek z „niewiernymi” państwami - zapowiada członek ISIS.

Na koniec filmu, który trwa około ośmiu minut, odbywa się egzekucja więźniów. Francuski bojownik strzela w głowę do pięciu klęczących „szpiegów” w pomarańczowych kombinezonach.

Sylwia Arlak

Sylwia Arlaks.arlak@polskatimes.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.