Pan policjant - nasz przyjaciel. Pokazał nam, jak pracuje

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Mlodecka

Pan policjant - nasz przyjaciel. Pokazał nam, jak pracuje

Jolanta Mlodecka

Co w pracy robi policjant? Jak wygląda cela dla przestępców? Jak są wyszkolone policyjne owczarki? Na te i wiele innych dociekliwych pytań dzieciom z podstawówki w Byczynie, gm. Dobre, odpowiadali radziejowscy mundurowi.

- Wizytę komendzie złożyli uczniowie młodszych klas. Wraz z opiekunkami postanowili sprawdzić jak wygląda praca policjanta „od kuchni”. Spotkanie wpisało się w cykl spotkań w ramach naszego programu „Małolat” - mówi st. asp. Marcin Krasucki, oficer prasowy KPP Radziejów.

Miłych gości powitał asp. szt. Wojciech Sobiecki, z którym zajrzeli w różne zakamarki komendy - nawet do aresztu, i który barwnie opowiadział o pracy swojej i swoch kolegów. Na początku dzieci zajrzały na stanowisko kierowania. To ważne miejsce, bo stąd wychodzą wszelkie dyspozycje dla policjantów. Oficer dyżurny, nadkom. Grzegorz Pawlaczyk, opowiedział, w jaki sposób przyjmuje zgłoszenia, jak kieruje załogami policyjnymi. Policjanci wytłumaczyli, kiedy należy korzystać z numeru alarmowego, przypomnieli o konsekwencjach jakie może ponieść osoba, która zgłasza niepotwierdzoną interwencję.

Każdy mógł też zobaczyć, jak wygląda policyjny samochód oraz wyposażenie do służby. Podczas spotkania policjant przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzieci otrzymały od mundurowych odblaskowe opaski poprawiające widoczność po zmierzchu.

Jak zwykle przy okazji takich spotkań dużo radości sprawił pokaz wyszkolenia psa służbowego. Przewodnik sierż. szt. Piotr Świderski pokazał, co potrafi jego owczarek Nochal.

Policjanci już czekają na kolejną wizytę dzieci.

Jolanta Mlodecka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.