Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Pamiątki ze zwierzętami to prawdziwy hit

Niezwykły sklep w Akwarium Terrarium otworzył Dawid Kilon. Można tam kupić gadżety, dzięki którym poznamy przyrodę. Fot. nadesłane Niezwykły sklep w Akwarium Terrarium otworzył Dawid Kilon. Można tam kupić gadżety, dzięki którym poznamy przyrodę.
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Koszulki z zabawnymi nadrukami, kubki, które nauczą nas gatunków sów i smycze ze śladami zwierząt - w bydgoskim Myślęcinku powstał niezwykły sklep.

„Mergusek” to zdrobnienie od traczy nurogęsi, czyli kaczki, która upodobała sobie Bydgoszcz i chętnie gniazduje nad Brdą. To właśnie od tego gatunku ptaka wzięła się nazwa sklepu z upominkami, który powstał w Akwarium Terrarium. - Można u nas kupić przyrodnicze gadżety - mówi Dawid Kilon, ornitolog i pomysłodawca punktu. - Większość z nich projektuję sam.

Chętni mogą nabyć koszulki ze śmiesznymi nadrukami, kubki, na których narysowane są gatunki sów i mew, pluszaki, figurki, torby i smycze, na których widać ślady jakie zostawiają zwierzęta.

- Podczas sobotniego otwarcia największą popularnością cieszyły się akcesoria z zimorodkiem - ocenia Kilon. - Jest to kolorowy ptak, którego zobaczyć można nad Brdą. Mamy także kubki, na których widać, czym różnią się od siebie cztery gatunki jeleniowatych występujące w naszym regionie. Są to daniele, jelenie, sarny i łosie.

Dzięki współpracy z ogrodem zoologicznym zaplanowano również cykl warsztatów przyrodniczych. - Gdy byłem w gimnazjum jedna z gazet organizowała konkurs, w którym można było zdobyć wejściówki do zoo - wspomina Kilon. - Udawało mi się to co tydzień. I stąd wzięło się moje zainteresowanie przyrodą.

Na razie „Mergusek” jest otwarty w weekendy od godz. 10 do 17. Jednak w sezonie będzie można wybrać się tam na zakupy również w tygodniu.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.