Agnieszka Domka-Rybka

Palenie grozi wybuchem! E-papieros wystrzelił wrzącą substancją

Palenie grozi wybuchem! E-papieros wystrzelił wrzącą substancją Fot. Freeimages.com
Agnieszka Domka-Rybka

Bydgoszczanin dostał wrzątkiem w oko, ale na szczęście obrażenia nie są groźne. Cieszy się, że nie skończyło się jak w przypadku Amerykanina.

Historia pana Marcina, na szczęście, nie miała tragicznego finału, ale mogło tak być. Kilka dni temu kupił papierosa elektronicznego w pasażu Kauflanda przy ulicy Wojska Polskiego w Bydgoszczy, a dokładnie w punkcie eSmoking World. To największa multibrandowa sieć sprzedaży e-papierosów w Polsce.

- Mąż postępował zgodnie z instrukcją - twierdzi pani Sylwia, jego żona. - Urządzenie nagle wystrzeliło mu gorącą substancją w oko. Po kolejnych próbach uruchomienia e-papieros wciąż wydzielał wrzącą substancję z parą przypalając panele podłogowe. Przecież mógł wybuchnąć mężowi w buzi! Marcin miał naprawdę dużo szczęścia! Zwróciliśmy się do „Pomorskiej”, aby ostrzec innych przed niebezpiecznym sprzętem. W punkcie sprzedaży chcieli przyjąć urządzenie do reklamacji i naprawić, ale po tak traumatycznych przeżyciach nie zgodziliśmy się na naprawę. Na razie zatrzymaliśmy e-papierosa jako dowód. Żądamy zwrotu gotówki i chcemy szybko o wszystkim zapomnieć.

Palenie grozi wybuchem! E-papieros wystrzelił wrzącą substancją
nadesłane Urządzenie bydgoszczaninia po uruchomieniu bucha parą.

Jerzy Jurczyński, specjalista ds. komunikacji sieci eSmoking World twierdzi, że model zakupionego przez klienta w Bydgoszczy jest urządzeniem przeznaczonym dla zaawansowanych użytkowników: - Spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa wymagane od produktów wprowadzanych na rynek Polski oraz UE i jest dostępny niemal na wszystkich rynkach europejskich. Ewentualne nieprawidłowe działanie mogło wynikać z nieprawidłowego używania lub wady egzemplarza albo jego części, co mogą potwierdzić tylko testy i analizy techniczne produktu, jakie możemy przeprowadzić w naszym laboratorium technicznym eSmoking Institute w Poznaniu. Bez możliwości oceny technicznej urządzenia, a w razie potrzeby jego specjalistycznych testów, nie chcemy wypowiadać się na temat rodzaju awarii.

Jerzy Jurczyński przeprasza za zaistniałą sytuację: - Zapraszamy klienta, by pilnie skontaktował się z naszym punktem sprzedaży i zwrócił sprzęt w ramach uprawnień przysługujących mu jako konsumentowi, w tym zwrotu gotówki w ramach odstąpienia od umowy. Jego roszczenie zostanie rozpatrzone w trybie pilnym.

Czy e-papierosy są niebezpieczne? - Nigdy nie mieliśmy takich sygnałów - twierdzi Luiza Chmielewska, naczelnik Wydziału Prawnego i Ochrony Konsumentów z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy, który ma swoje oddziały również w Toruniu i we Włocławku. - Pamiętam tylko skargę na problem z przyjęciem takiego produktu do reklamacji i sprzedaży go nieletnim, ale to było jeszcze przed wprowadzeniem zakazu sprzedaży e-papierosów osobom do 18 roku życia, który wszedł w życie we wrześniu ubiegłego roku.

Palenie grozi wybuchem! E-papieros wystrzelił wrzącą substancją
Andrew Hall, 30-latek z Idaho na północnym zachodzie Stanów Zjednoczonych, stracił siedem zębów i doznał poparzeń drugiego stopnia po tym, jak e-papieros eksplodował mu w ustach.

Bydgoszczanin mocno nie ucierpiał, ale takiego szczęścia nie miał np. Amerykanin, któremu na początku tego roku elektroniczny papieros wybuchł w ustach. W efekcie poparzył się i stracił siedem zębów. Jak informuje portal Interia.pl, Andrew Hall swój wypadek opisał na Facebooku, by ostrzec innych palaczy. Mężczyzna używał e-papierosa od ponad pół roku. Jak twierdził, robił wszystko, co zalecał producent i w odpowiedni sposób ładował urządzenie. Jego post doczekał się 70 tys. reakcji i 440 tys. udostępnień.

Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.