Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Pałac Bydgoszcz najlepszy w gronie juniorek

Świecianki (niebieskie koszulki) pokonały sąsiadki z Chełmna 3:0 rewanżując im się za podobną porażkę w 1. rundzie. Fot. Sławomir Wojciechowski Świecianki (niebieskie koszulki) pokonały sąsiadki z Chełmna 3:0 rewanżując im się za podobną porażkę w 1. rundzie.
Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

W środę zakończyły się rozgrywki ligi juniorek. Tradycyjnie poza konkurencją był Pałac Bydgoszcz,

W sezonie 2015/16 o mistrzostwo rywalizowały cztery drużyny. Tradycyjnie poza konkurencją był Pałac Bydgoszcz, który wygrał wszystkie mecze do zera. Pozostałe ekipy walczyły o 2. i 3. miejsce. Jeszcze przed świętami wicemistrzostwo zapewnili sobie Budowlani Toruń. Wystarczyły do tego im trzy zwycięstwa.

Tymczasem przedwczoraj w Świeciu rozstrzygnęła się kwestia brązu. Rywalizowały o niego sąsiadki zza Wisły, które miały na koncie po trzy punkty. Joker pokonał Culmena Chełmno 3:0 (17, 22, 23). Kluczem do sukcesu okazała się zagrywka. Ją lepiej wykonywały gospodynie. W 1. secie wyrównana walka trwała do 17:16. Pozostałe były bardziej zacięte.

Dodajmy, że w składzie Jokera w tym sezonie była tylko jedna juniorka. Pozostałe zawodniczki to kadetki i młodziczki.

Trzy najlepsze zespoły awansowały do ćwierćfinału Mistrzostw Polski juniorek. Ten (8 turniejów) zaplanowany jest w dniach 25-28 lutego.

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.