Pacjentom chełmińskiego szpitala będzie wygodniej

Czytaj dalej
Fot. Monika Smól
Monika Smól

Pacjentom chełmińskiego szpitala będzie wygodniej

Monika Smól

Na 2016 r. dyrektor szpitala zapowiada remont oddziału położnictwa.

W chełmińskiej lecznicy praca wre właściwie nieustannie. Gdy kończy się jeden, zaczyna się kolejny remont. Szpital tylko na tym zyskuje. Dosłownie. Właśnie dostał, po raz drugi, certyfikat akredytacyjny.

W kończącym się roku - przypomnijmy - w szpitalu wymieniono windy. Stare były awaryjne. Kapitalne remonty przeszły też oddziały rehabilitacyjny i wewnętrzny.

- Tam zmieniło się wszystko - mówi Mariola Burc, dyrektor lecznicy. - Cała infrastruktura, są dodatkowe węzły sanitarne, także przy salach na oddziale wewnętrznym. Sale są mniejsze, dwuosobowe, taki panuje trend, a my za nim idziemy, skoro ma to podnieść komfort pobytu pacjenta u nas. Ponadto kupiliśmy dużo sprzętu, m.in. tomograf i nowoczesne USG.

W przyszłym roku rozpoczną się prace na oddziale położnictwa i ginekologii. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg, który wyłoni wykonawcę robót. A ten pracy będzie miał wiele.

- Wystarczy na cały rok - dodaje Mariola Burc. - Przetarg rozstrzygniemy w styczniu. Wśród zadań będzie stworzenie nowego bloku porodowego, w innym miejscu, z odpowiednią wentylacją pomieszczeń. Łazienki będą przy dwu- i jednoosobowych salach. Jeden sanitariat ogólny też będzie, bo takie są wymogi. Pieniądze pozyskaliśmy w ramach projektu „Zdrowy maluszek” z funduszy norweskich. W ramach tego projektu m.in. kupiliśmy już USG i KTG. Mamy na remont kilkaset tysięcy złotych, ale liczę, że będzie duże zainteresowanie i będzie taniej.

W szpitalu z trzydniową wizytacją byli reprezentanci ministerialnego Centrum Monitoringu Jakości Ochrony Zdrowia.

- Ponownie zasłużyliśmy na certyfikat akredytacyjny - mówi dyrektor. - Pierwszy dostaliśmy w 2012 roku, ale wygasł po trzech latach. Cieszę się, że dostaliśmy go znowu. To duży sukces.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.