Otworzy koncert Ala Di Meoli

Czytaj dalej
Fot. G. Lorenc/wa
Renata Kudel

Otworzy koncert Ala Di Meoli

Renata Kudel

Na zaproszenie znakomitego, światowej sławy gitarzysty Ala Di Meoli, w maju koncerty w Toruniu i Katowicach otworzy polski wirtuoz gitary, włocławianin Adam Palma - zdobywca tytułu „Najlepszy Polski Gitarzysta Akustyczny” Guitar Awards 2014 w Warszawie.

Al Di Meola to legenda gitary i jeden z najważniejszych gitarzystów w historii muzyki. Muzyk który, obok Tommy’ ego Emmanuela i Bireliego Lagrena, należy do tzw. Świętej Trócy, jeżeli chodzi o gitarę akustyczną. Chociaż Al również ma ogromne zasługi i w historii gitary elektrycznej.

- Mam ogromne szczęście, że oprócz tego, iż znam wszystkich trzech, to jeszcze każdy z nich zapraszał mnie na scenę, żeby u ich boku wystąpić - mówi Adam Palma. - Z Alem Di Meolą znam się od dwóch lat. Al wiedział, że byłem zafascynowany jego muzyką i studiowałem ją. Często zapraszał mnie na swoje koncerty w Europie i po koncertach jamowaliśmy do rana, to była ogromna szkoła dla mnie, poznawałem wiedzę tajemną, wiedzę, która jest przecież w posiadaniu niewielu.

- Al był tak zadowolony z moich postępów że zapraszał mnie na krótkie wejścia w trakcie jego koncertów - opowiada włocławianin, obecnie mieszkający w Anglii. - Moja najnowsza płyta „Palmistry” ukaże się 19 maja. Zawiera sporo inspiracji z tych wspólnych spotkań. Kiedy Al ją usłyszał, zaproponował, że gdy będzie grał następnym razem w Polsce, fajnie by było gdybym te koncerty dla niego otworzył. Cóż chcieć więcej? Moja nowa płyta, która podoba się dwóm najwybitniejszym gitarzystom akustycznym na świecie, pierwszy z nich - Al Di Meola - zaprosił mnie do otworzenia swoich koncertów, a drugi z nich Tommy Emmanuel dał mi cytat, który ma wspomagać promocję płyty:

Płyta pełna świeżych pomysłów, nowych groovów i błyskotliwej gry na gitarze. Musisz ją mieć!!!

Koncert w Katowicach będzie 12 maja, a w Toruniu - 13 maja w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

Renata Kudel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.