Szymon Spandowski

Oto projekty, które zostaną zrealizowane na Rubinkowie, Skarpie, Kaszczorku i Bielawach dzięki budżetowi partycypacyjnemu

Jedną z atrakcji festiwalu Drwęcy w Kaszczorku będzie zwiedzanie znajdującego się tam Parku Etnograficznego Fot. Jacek Smarz Jedną z atrakcji festiwalu Drwęcy w Kaszczorku będzie zwiedzanie znajdującego się tam Parku Etnograficznego
Szymon Spandowski

W Kaszczorku i Bielawach realizacji doczekają się wszystkie projekty. Na Rubinkowie i Skarpie pomysłodawcy musieli walczyć o głosy.

Replika celtyckiej rzeźby niedźwiedzia może stać się symbolem tegorocznej edycji toruńskiego budżetu partycypacyjnego. Dość oryginalny pomysł został zgłoszony przez jednego z mieszkańców osiedla Bielawy - Grębocin. Niedźwiedź stanie obok zbudowanego wcześniej kamiennego kręgu u zbiegu ul. Olsztyńskiej i Przeskok. Dzięki budżetowi mieszkańcy tej części miasta doczekają się również parku z fontanną, altaną i placem do zabaw tanecznych. Miejsce dla przyszłych festynów osiedlowych pojawi się przy ul. Szczecińskiej 38.

W Kaszczorku, tak samo jak na Bielawach, realizacji doczekają się wszystkie projekty, które pomyślnie przeszły pierwszy etap weryfikacji i zostały poddane pod głosowanie. W przyszłym roku mieszkańcy osiedla doczekają się zatem kolejnej edycji Festiwalu Drwęcy, skorzystają także z samochodowego kina letniego oraz Mobilnego Domu Kultury „Oryl”. Kaszczorek w ogóle stanie się w przyszłym roku miejscem zabawy i rozrywki - pieniądze z z budżetu obywatelskiego pozwolą jeszcze zrealizować cykl imprez okolicznościowych - m.in. dzień babci, dziadka, matki, dziecka, walentynki itp.

Na Rubinkowie o głosy zabiegali aktorzy siedmiu projektów. Pieniędzy wystarczy na realizację czterech zadań. 1520 osób opowiedziało się za rozbudową placów zabaw przy ul. Niesiołowskiego 8, Piskorskiej 7 i 5, Dziewulskiego 22, 24-26, 33 i Jamontta 5. Będzie to kosztowało 90 tys. złotych. 220 tysięcy ma natomiast kosztować rozbudowa parkingu przy ul. Filomatów Pomorskich. 1386 głosów wyniosło na trzecie miejsce podwórkowy dom kultury.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Spandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.