Rozmawiał Przemysław Decker

Oto nasza liderka promowania ruchu

Izabela Piwowarska: - Bieg Trzech Plaż to świetna impreza. Fot. Piotr Bilski Izabela Piwowarska: - Bieg Trzech Plaż to świetna impreza.
Rozmawiał Przemysław Decker

Rozmowa z Izabelą Piwowarską, szefową Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu o pieniądzach, które zdobyła na organizację Biegu Trzech Plaż.

10 tysięcy złotych to okrągła sumka.
Tak. Bardzo się nam przyda taki zastrzyk. Warto było o niego powalczyć.

To była walka?
Konkurs, w ramach programu „Lider Animator - Obudź swoje ciało”, organizowała fundacja Sport Support. W sumie oceniono aż 600 różnych projektów z całego kraju. Zgłosili je przedstawiciele organizacji społecznych, instruktorzy sportowi czy przedstawiciele samorządowych, ośrodków sportu i rekreacji. Mój projekt, który dotyczył organizacji w przyszłym roku piątego Biegu Trzech Plaż, znalazł się wśród 20 zwycięskich. Bardzo się z tego cieszę.

Nagrodą są nie tylko pieniądze.
Jej elementem jest udział w warsztatach dotyczących m.in. organizacji i promowania wydarzeń sportowych. Podczas tych spotkań poznałam wielu inspirujących ludzi, którzy organizują świetne imprezy. Chcę czerpać z tych pomysłów i w Grudziądzu zorganizować m.in. maraton zumby na plaży w Rudniku czy zabawę w dmuchanych kulach „bubbleball”. Jestem pewna, że chętnych do takiej zabawy nie zabraknie.

Co, poza tym, że na pewno świetnie napisała pani projekt, wpłynęło na ten sukces?
Impreza, jaką jest Bieg Trzech Plaż, sama się broni. Z roku na rok bierze w niej udział coraz więcej osób. Poza tym bieg w pierwszą sobotę wakacji odbywa się w pięknym miejscu- nad Jeziorem Rudnickim, nie jest nastawiony na rywalizację, tylko na świetną zabawę: gra muzyka, jest kolorowo i wesoło.

Rok temu pobiegli też najmłodsi.
Był to Bieg Trzech Plaż Junior. Bardzo udany. Promowanie ruchu wśród najmłodszych i świetna rozrywka dla całych rodzin. W przyszłym roku to powtórzymy, bo dzieciaki były wniebowzięte.

Na jakie jeszcze imprezy możemy liczyć w przyszłym roku?
Propozycji będzie dużo. Na pewno odbędzie się nightskating, czyli wieczorny przejazd na rolkach przez miasto. Planujemy także m.in. Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego, Bieg Niepodległości oraz bieg na 10 km.

Inwestycje w infrastrukturę?
W budżecie miasta na przyszły rok zapisano 80 tys. zł na kolejne prace w ośrodku nad Rudnikiem. Chcemy kupić 23 telewizory do domków i przeprowadzić roboty remontowe w budynku, w którym działa restauracja Korsarz.

Coś jeszcze?
Powstanie projekt zagospodarowania plaży nad Jeziorem Tarpno. Ponadto w projekcie budżetu zapisano pieniądze na opracowanie dokumentacji modernizacji zabytkowego budynku KW Wisła, który znajduje się w zarządzanej przez nas marinie.

Rozmawiał Przemysław Decker

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.