Ostrożnie z bankomatami - możemy zostać okradzeni podczas wypłacania pieniędzy

Czytaj dalej
MM

Ostrożnie z bankomatami - możemy zostać okradzeni podczas wypłacania pieniędzy

MM

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie, a w związku z tym większość z nas wpada w szał zakupów. Jeśli płacimy za nie gotówką, którą wypłacamy z bankomatu, podczas tej czynności warto zachować szczególną ostrożność. Możemy bowiem paść ofiarą złodziei.

Policja ostrzega, że oszuści stosują tzw. cash trapping czyli „pułapkę na pieniądze”. Nie jest to nowa metoda, jednak stosowana dość często. Przede wszystkim zawsze zwracajmy uwagę, czy bankomat wygląda tak jak powinien. Cash trapping został ostatnio ujawniony na jednym z bankomatów na Polesiu. Sprawcy umieścili w nim, a dokładnie w miejscu, w którym maszyna wypłaca pieniądze, specjalną nakładkę. Blokuje ona wyjście gotówki, ponieważ banknoty przyklejają się do taśmy. Wypłacający myśli, że doszło do awarii, a kiedy odchodzi, złodzieje zabierają pieniądze.

Pamiętajmy, żeby zawsze dokładnie przyjrzeć się bankomatowi, z którego zamierzamy skorzystać. Sprawdźmy listwę zamykającą miejsce, z którego powinny wypaść pieniądze. Jeśli tylko coś budzi nasze zaniepokojenie, sprawę należy jak najszybciej zgłosić operatorowi bankomatu, a w przypadku ujawnienia nakładki także policji.

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.