Ostatnie życzenie polskiej świni, czyli co ciekawego w 40. już tomie „Kroniki bydgoskiej”, wydawanej przez TMMB

Czytaj dalej
Fot. wikipedia
Krzysztof Błażejewski

Ostatnie życzenie polskiej świni, czyli co ciekawego w 40. już tomie „Kroniki bydgoskiej”, wydawanej przez TMMB

Krzysztof Błażejewski

Choć, jak zwykle, w nowej „Kronice” autorzy zajmują się historią Bydgoszczy od XVIII wieku, to jednak najciekawsze są publikacje o czasach najnowszych.

Aczkolwiek biografie najbardziej znanych bydgoszczan doczekały się już licznych opracowań, to kolejne publikacje im poświęcone, na co zwracają uwagę sami redaktorzy tomu, stale poszerzają naszą wciąż niepełną wiedzę o nich. W XL już tomie „Kroniki bydgoskiej” za rok 2019, który niedawno ukazał się drukiem, znaleźć można m.in. biografię przemysłowca z kresów Michała Łempickiego, który osiedlił się w Bydgoszczy w 1921 roku, bo... miasto to bardzo mu się podobało, a także sylwetkę Stanisława Tittenbruna, uczestnika powstania styczniowego, który osiedlił się w naszym mieście po jego powrocie do Polski i był powszechnie znaną postacią.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Błażejewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.