Ostatni pływacy pojawili się o piątej rano

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Ostatni pływacy pojawili się o piątej rano

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Na starcie zameldowało się 77 uczestników, a najmłodszy miał sześć lat. Na basenie „Czwórka” w sobotę rozpoczęła się „Otyliada”.

Zwyciężył Stanisław Kanclerze-wski, któremu udało się przepłynąć ponad dwadzieścia kilometrów. Podczas III Nocnego Maratonu Pływackiego „Otyliada”, który zorganizował basen „Czwórka” na Błoniu pojawiło się 77 miłośników wody.

Pływali od godz. 18 w sobotę do szóstej nad ranem w niedzielę.

- Wszystko udało się naprawdę znakomicie - mówi Mieczysław Przybysz, kierownik basenu. - Najstarszy uczestnik miał 69 lat, a najmłodszym był sześcioletni chłopiec.

Pływalnię odwiedziły również całe rodziny. - Ostatni zawodnicy przyszli parę minut po piątej nad ranem - opisuje Przybysz. - W nocy także pojawiło się kilka osób. Chodziło nam przede wszystkim o to, aby promować ten sport wśród mieszkańców. Wszystkim zmierzyliśmy dystans, który byli w stanie przepłynąć dowolnym stylem. Każdy otrzymał pamiątkowe upominki.

„Otyliada” była zorganizowana w 42 basenach w całym kraju. Patronuje jej Otylia Jędrzejczak, a co roku biorą w niej udział tysiące pływaków.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.